Mobil

Huawei P30 Pro pilinin şarj hızını test ettik! (video)

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve test merkezimize gelen Huawei P30 Pro cep telefonunun şarj süresini test ettik. Pilin şarj hızı ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu videoda.

Huawei P30 Pro pilinin şarj hızını test ettik! (video)

Son aylarda cep telefonları giderek daha hızlı şarj olur hale geldi. Günümüzde cep telefonları sadece birkaç dakika içinde şarj olur hale geldi. Bu telefonlardan biri olan Huawei P30 Pro da markanın açıkladığı rakamlara göre 30 dakika içinde yüzde 70 oranında şarj olabiliyor. 

Huawei P30 Pro pilinin şarj hızını test ettik! (video)

Biz de bu sürenin ne kadar doğru olduğunu yaptığımız testlerle ölçtük. Telefonun pilini tamamen bitirip kapalı iken kutusundan çıkan kablo ve adaptör ile birlikte test ettiğimiz telefon ile ilgili aşağıdaki süreleri bulduk:

  • 5 dakika yüzde 15
  • 15 dakika yüzde 42
  • 30 dakika yüzde 71
  • 60 dakika yüzde 100

Huawei P30 Pro pilinin şarj hızını test ettik! (video) - Resim : 1

Daha önce Huawei Mate 20 Pro ile yaptığımız benzer bir testte bu değerlere yakın sonuçlar bulmuştuk. P30 Pro bulduğumuz rakamların da Mate 20 Pro ile hemen hemen aynı olduğunu gördük. İşte Huawei P30 Pro pilinin şarj süresini ölçtüğümüz test videosu: 

Yorumlar
yakup
telefonu arkadaşım aldı 60 dk şarj ediyor dedi o da ölçtü yalnız telefonla şöyle bir sıkıntı yaşadı telefon kendi kendine donma yaptı ve arkadaşım telefonu resetledi telefon açılmadı garantiye yolladı teknik bir arıza olduğunu söylediler yenisini verdiler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.