Huawei P50 hakkında ilk bilgiler geldi!

Huawei'nin yeni amiral gemisi modeli Huawei P50 hakkında ilk bilgiler geldi. Huawei yasaklara rağmen karşımıza kamera canavarı ile çıkacak gibi görünüyor.

Huawei P50 hakkında ilk bilgiler geldi!

Huawei'nin ABD yasakları sonrası işlemci üretemeyecek pozisyona düşmesi telefon sektörünü derinden etkilemişti. Bu yasaklardan dolayı Huawei Mate 40 ile tanıtılan Kirin 9000 serisi yonga setleri, bu yılda da Huawei'nin amiral gemisi modellerine güç verecek. Yani Huawei yeni yonga seti üretemeyecek. Huawei P50 ailesinin yaşanan bu süreçte tanıtılıp tanıtılmayacağı merak ediliyordu. Ancak bugün gelen haberler yüreklere su serpti diyebiliriz.

Sızıntılara göre bu yıl tam üç farklı Huawei P50 modeli gelecek. Bu modellerin 6.2 inç, 6.6 inç ve 6.8 inç ekran büyüklüğüne sahip olması bekleniyor. Muhtemelen bu modeller, Mate 40 ailesinde olduğu gibi P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus olarak isimlendirilecek.

Huawei Kirin 9000 serisi yonga setinden beslenecek olan telefonlarda minimumda 8 GB RAM bulunacak. Pro Plus modelde 12 GB RAM'li opsiyonun da yer alması bekleniyor. Kamera konusunda ise Huawei yine farkını ortaya koyacak.

Huawei P50

Huawei'nin Leica ile olan işbirliği bu yılda da devam edecek. Leica imzalı lensleri ile dünyanın en iyi fotoğraf çeken telefonlarını üreten Huawei, P50 ailesi ile bu geleneği devam ettirecek gibi görünüyor.

Mart veya en geç Nisan ayında tanıtılması beklenen P50 ailesinde henüz kaç adet kamera bulunacak ve bunlar kaç Megapiksel çözünürlüğünde olacak bilinmiyor. Ancak şundan eminiz DxOMark'ın yeni lideri Huawei P50 olacak.