Mobil

Huawei P50 kamera özellikleri ortaya çıktı! Çinli üretici abartmış!

Huawei P50 serisinin arka tarafındaki iki devasa modülün içerisindeki kameraların nasıl görüneceği belli oldu. Huawei bu sefer periskop kamera kullanmamış.

Huawei P50 kamera özellikleri ortaya çıktı! Çinli üretici abartmış!

Huawei P50 son birkaç aydır sürekli sızıntılar ve iddialarla gündemde ve genelde görünen şey hep yeni kamera tasarımı. İki büyük ada şeklindeki kamera dizaynına sahip telefonun toplamda 4 kameraya sahip olacağı ve ana kameranın sensör boyutunun tam 1 inç olacağı söyleniyor. 1 inç şu ana kadar bir telefonda kullanılan en büyük sensör olacaktır. Tabi 2014’teki Panasonic Lumix DMC-CM1’i saymazsak. Fakat o cihaz bir telefondan ziyade telefon özellikleri kazandırılmış bir fotoğraf makinesi idi ve telefonlara göre oldukça kalındı. Ayrıca lens teknolojisi bu şekilde gelişmediğinden o zamanlar diyaframlar oldukça karanlıktı.

Yeni sızıntı Huawei P50'nin kamera sistemini gözler önüne serdi

Twitter’da RODENT950 isimli kullanıcı tarafından paylaşılan görsellerde iki kamera çemberinin içindeki kameralar tam olarak görülebiliyor. Kullanıcı bunların sahte değil gerçek çizimler olduğunu iddia ediyor. Sızan görsellere göre üstteki adada üç farklı kamera yer alıyor. Alttakinde ise bir tane kamera yer alıyor ve söylentilere göre alttaki bölümde büyük sensörlü ana kamera bulunuyor.

Periskop kamera yok mu?

Önceki sızıntılarda sadece iki büyük kamera adası görünüyordu. İçteki kameralar gösterilmiyordu. Yeni görsellere göre büyük ihtimalle bir telefoto kamera yer alacak fakat Huawei’nin gelenekselleştirdiği çok yüksek miktarda yakınlaştırma sağlayan kare tasarımlı periskop kameranın görünmüyor oluşu akılları karıştırıyor. Yine de Huawei P50 serisinde üç farklı model olacağını belirttiği için bu yeni sızıntının düz P50'ye ait olduğunu düşünebiliriz. P50 Pro ve P50 Pro Plus cihazlarda periskop kameranın da bulunduğu daha farklı tasarımlar dahi görebiliriz.

Siz ne dersiniz? Yeni kamera tasarımını beğendiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar
Ahmet
Yıllarca apple modellerine onca paralar verip 2 sene geçmeden yaşadıgım sıkıntılar cabası 2019 da huawei matte pro 20'yi 2 ay gibi uzunca bir zaman araştırıp apple dan geçiş yaptım benim için çok zordu ios'tan Androide ama huawei kendini herşeye ragmen ispatladı her konuda şuan 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum telefonumu iyi ki almışım.. Benim için bütçe önemliydi 12 bin tl gibi yüksek paralar veremezdim...
Cevapla
Atakan Bey
En yakın zamanda çıkmasını beklediğim telefon. Tahminimce 600-700 euro bandında çıkacak. Yanına da bir MateBook D16 aldım mı tadından yenmeyecek :)
Cevapla
DeDe
Tasarım konusunda adamlara laf yok!
Cevapla
Şeref
Huawei neden Google bağlantısı yok bilgisi olan varmı Huawei p 40
Gamze
Var
Metin
Sadece tasarım mı! 2 yıla yakın Huawei Mate 10 Pro kullandım. Şu zamana kadar kullandığım en keyifli telefondu. Yağ gibi akan, pratik özellikler kazandırılmış os. Harika donanım, kamera yetenekleri vs. Huawei P40 Pro almak üzereyim şimdi de.. Tofaş Şahin kasa gibi bir kasanın içine yıllardır mantıksız donanım koyup halen iPhone satabiliyor Apple.. Ne verseniz yiyen güruh..
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.