Mobil

Huawei P50'nin kamera performansını gözler önüne serdi!

Huawei'nin HarmonyOS ile çıkacak olan ilk telefonu ve ilk amiral gemisi Huawei P50'nin özellikle kamera performansı merak konusu. Huawei yaptığı paylaşımla telefonun fotoğraf gücünü gözler önüne serdi.

Huawei P50'nin kamera performansını gözler önüne serdi!

ABD ambargosundan sonra Çin'e özel satış politikaları ile bir süre daha tutunan Huawei bunu çok uzun sürdüremedi ve 2020'nin üçüncü çeyreğinde satış rakamları bakımından dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon firması olan Huawei bir sonraki çeyrekte ise ilk 5'e dahi giremedi.

Huawei HarmonyOS ile ilk 5'e geri dönmeyi planlıyor

Google servislerini barındıramaması yüzünden global pazarda çok büyük kan kaybeden firma şimdi bunu kendi geliştirdiği işletim sistemi olan HarmonyOS ile aşmaya çalışıyor ve kendi ekosistemini geliştirme sürecini de epey hızlandırmış durumda. İşin doğrusu HarmonyOS'nin altyapısı çok büyük oranda Android 10'dan alınmış durumda fakat bu pek de şaşılacak bir durum değil zira Huawei HarmonyOS telefonlarda Android uygulamalarının yani APK'ların da çalışabilmesini istiyor.

Huawei P50'nin kamera performansını gözler önüne serdi! - Resim : 1Huawei P50 serisinin kameralarının muhteşem olması bekleniyor

Geçtiğimiz ay Haziran'ın 10'unda tanıtılan HarmonyOS ile birlikte Huawei'nin yeni amiral gemisi Huawei P50 serisini de tanıtması bekleniyordu. Fakat P50'nin sadece arka kameralarını göstermekle yetinen firma, telefon için biraz daha sabretmemiz gerektiğini belirtiyor. Büyük ihtimalle HarmonyOS ile çıkacak ilk telefonun kusursuz olması için uğraşıyorlar ki en az 20 yıl boyunca devam etmesi planlanan bir proje olan HarmonyOS bir başarısızlıkla başlamış olmasın.

Huawei P50 Pro'nun çektiği fotoğraf kusursuz görünüyor

Yakında tanıtılması beklenen Huawei P50 konusunda kullanıcıların heyecanını üst düzeyde tutmaya çalışan firma şimdi de telefonun kamerasından çıkmış bir fotoğraf örneğini paylaştı. Alttaki fotoğraf örneğine dikkatlice bakıldığında loş bir ortamda çekilmiş olmasına rağmen renklerin ve pozlamanın neredeyse kusursuz çıktığı, ayrıca çok hızlı olan eskrim sporuna rağmen hiçbir bulanmanın yaşanmadığı yani bu loş ortamda dahi çok hızlı enstantane değerleri ile fotoğraf çekebildiği gözlerden kaçmıyor.

Huawei P50'nin kamera performansını gözler önüne serdi! - Resim : 2

Bu fotoğrafın çekildiği telefon büyük ihtimalle Huawei P50 Pro. Cihaz hakkında pek bir bilgimiz yok fakat yayınlanan ufak tanıtım videosunda kameranın yanında VARIO-SUMMILUX-H1:1.8-3.4/18-125ASPH yazısı gözden kaçmıyor. Bu da ana kameranın f/1.8 diyafram değerinde olacağını gösteriyor. Eğer söylentiler doğru ise 1 inçlik devasa bir kamera sensörü ile gelecek telefon bu diyafram değeri ve optik görüntü sabitleme ile loş ortam ve gece çekimlerinde profesyonel kameraları aratmayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.