Huawei P8, çok daha iyi bir parlaklık ve kontrast değerine sahip. Beyaz gerçekten beyaz ve siyah da siyah olarak yansıyor. P8 Lite’da bu durum biraz farklı. Ürünü hafif eğik tuttuğunuzda beyaz rengin hafifçe kemik rengine kaçtığı görülüyor. Benzer bir durum siyah renk için de geçerli. Siyah, hafif bir gri tonlamaya sahip.

Huawei P8 Lite, sekiz çekirdekli ARM Cortex A53 işlemcisini kullanıyor. 1.2 GHz hızında çalışan bu işlemci iyi bir performans sergiliyor. P8 her ne kadar 4 x 2 GHz ve 4 x 1.5 GHz gücünde bir işlemci kullansa da, P8 Lite performansta ondan geri kalmadığını söylemeliyiz.

Neredeyse ısınmayan P8 Lite, uygulamaları gayet hızlı açıyor ve menüler arasında takılmadan geçiyor. Kullanılan Mali 450 MP grafik yongası ise birçok oyunu sorunsuzca açıyor. 2 GByte bellek bu ürün için yeterli. 16 GByte kapasite ise Micro SD kart yuvası sayesinde arttırılabiliyor.

Üründe beğendiğimiz bir özellik, hem Micro hem de Nano olmak üzere iki adet SIM yuvasına sahip olması. MicroSD kart yuvasına ikinci SIM kartı yerleştirebiliyorsunuz. Böyle bir durumda MicroSD kart yuvası iptal olarak SIM ile dolmuş oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.