Mobil

Huawei P9, Kirin 950 ve lazer odaklamalı çift kamera ile gelebilir!

Huawei P9'un Kirin 950 işlemciye ve lazer odaklamalı çift kameraya sahip olacağı iddia edildi.


Çinli Huawei, mobil alanda küresel genişlemenin en çok belirgin hale geldiği 2015 yılı içerisinde Honor 7Huawei P8 veya Huawei Mate S gibi amiral gemisi modellerini tanıttı. Bu yılın sonuna kadarda durmayacağını gösteren şirketten yeni bir amiral gemisi akıllı telefon söylentileri gelmeye başladı.

1443898560_img20151003215419.jpg

Ünlü sızıntı kaynağı OnLeaksHuawei P9 olduğunu belirttiği akıllı telefonun kamera kısmını tasvir eden bir fotoğraf yayınladı. Söz konusu iddiaya göre Huawei P9'da lazer tabanlı otomatik odaklama sistemli çift kamera yer alacak. Görüntüye baktığımızda kamera yanındaki iki sensörden birinin çift tonlu LED flaş, diğerinin ise lazer odaklama sensörünün olması mümkün görünüyor. 

Lazer odaklamalı sistemin optik sistemlere göre daha doğru ve hızlı sonuçlar verebildiğini hatırlatalım. Kaynağa göre cihazda ayrıca 16nm süreci ile üretilen Kirin 950 işlemci ve 5.2 inç büyüklüğünde bir ekran bulunacak.

Huawei'nin yeni modelini  2016 yılının 1. veya 2. çeyreğinde duyurması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.