Mobil

Huawei P9’a Oreo güncellemesi gelecek mi?

Ortaya atılan iddialara göre Huawei P9'a Android Oreo güncellemesi gelmeyecek.

Huawei P9’a Oreo güncellemesi gelecek mi?

Son zamanlarda artık Oreo'suz telefon göremez olduk. Eh haliyle yeni özellikleri deneyimlemek isteyen geçmiş senelerin modellerini kullanan kullanıcılar, Oreo güncellemesinin gelmesini dört gözle bekler oldu.

Bu konuda şirketler güncelleme alacak olan modelleri açıklamış olsada, Huawei tarafında işler biraz beklenildiği gibi gitmiyor anlaşılan. Huawei’nin pek çok eski telefonuna gelmesi beklenen Android Oreo’da geri adım atılmış olabilir. Geçtiğimiz aylarda Huawei P9 için beta programı bile başlatılmış olmasına rağmen İngiltere’den gelen haberlere göre, Oreo güncellemesi telefona gelmeyecek.

Bir kullanıcının, Huawei İngiltere destek ekibine attığı e-postanın cevabında; modelde donanımsal yetersizlikler bulunduğundan yeterince stabil çalışmadığı, çeşitli hatalar, donma, güç tüketimi artışı gibi sorunlarla karşılaşıldığı belirtilmiş. Bu sebeplerden de Oreo’nun yayınlanmayacağı söylenmiş.

İki senelik bir modelin Oreo'yu kaldıramayacak bir düzeyde oluşu şaşırtıcı açıkçası. Özellikle zamanın lider konumunda bulunan modellerinden biri olan P9 için. Tabii ki bu iddianın bir yalan olma ihtimali de yok değil. Her şey Huawei'nin yapacağı resmi açıklama ile belli olacak. Bakalım Huawei kullanıcıları beklediği güncellemeye kavuşabilecekler mi? 

Yorumlar
bülent
yani en son güncelleme için en son modelimizi almak zorundasınız diyor kısaca huawai tabi doğruysa!!??
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.