Mobil

Huawei P9’da çift arka kamera kullanılabilir

Huawei P8'de iddialı bir kameraya yer veren Huawei, P9'da çift kamera modülü kullanmaya hazırlanıyor.

Huawei P9’da çift arka kamera kullanılabilir

Huawei, EISA  tarafından yılın en iyi tüketici telefonu seçilen P8’in devam modeli “Huawei P9” çalışmalarına başlamış görünüyor. Twitter aracılığıyla yayınlanan bir görüntü Huawei P9'da yer alacak önemli bir detayı gün yüzüne çıkardı.

Yayınlanan görüntülere göre Huawei’in bir sonraki tepe modeli P9’da çift kamera modülü kullanılacak. İkinci arka kameranın 3D görüntü, mesafe ölçme ya da fotoğraflarda derinlik oluşturmak için konumlandırıldığı tahmin ediliyor.

1443930633_main.jpg

Çift kameranın hemen yanında lazer otofokus sensörü ve boş bir yuvanın yer aldığı görülüyor. LG’nin G3 ile başlattığı bu akım son dönemde birçok akıllı telefonda karşımıza çıktı. Son olarak Huawei Nexus 6P ve Nexus 5X modellerinde gördük. Boş yuvaya ise çift LED flaşın yerleştirileceğini söyleyebiliriz.

LTE ve Delux isimleri ise Huawei P9’un iki farklı modelinin olacağını gösteriyor olabilir. Huawei P9 hakkında önümüzdeki süreçte daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.