Huawei P9'un tanıtım tarihi belli oldu

Huawei bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon P9'u Mobil Dünya Kongresi'nde açıklayacak.

Huawei P9'un tanıtım tarihi belli oldu

Huawei daha Mate 8’in rüzgarı dinmeden yeni bir amiral gemisi akıllı telefon duyuracağını açıkladı. Çinli şirket bugün resmi kanallar aracılığıyla 22 Şubat’ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi’nde yer alacağı onayladı.

Huawei, Barselona’da gerçekleşecek MWC 2016 etkinliğinde “Yeni nesil mobil talepleri karşılayacak bir akıllı telefon" duyuracağını bildirdi. Söz konusu telefonun Huawei P9 olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek.

*Huawei P9'a ait olduğu iddia edilen çizim

1452839469_huawei-p9-design-01.jpg

Daha önce gerçekleşen sızıntılar Huawei P9’un tasarımı ve donanımı hakkında önemli ipuçları vermişti. Tasarım noktasında daha önceki P serisi akıllı telefonlardan farklı olması beklenen Huawei P9’a parmak izi sensör eşlik edecek. Home butonun altına konumlandırılacak parmak izi tarayıcısını ilk defa P serisi bir telefonda göreceğiz.

Bunun dışında güçlü performansıyla dikkat çeken Kirin 950 işlemcisinin yer alacağı telefonda ekran 5.2 inç büyüklüğünde, çözünürlük seviyesi ise Quad HD olacak. Çift arka kameranın kullanılacağı Huawei P9’da ayrıca Android 6.0 ve 3.000 mAh kapasiteli pil yer alacak.