Huawei'den Premium dizüstü bilgisayarı!

Huawei, premium Windows dizüstü bilgisayarları ve Android tabletleri ile MWC 2018'e hızlı bir giriş yaptı.

Huawei'den Premium dizüstü bilgisayarı!

Yılın en büyük mobil şovu olan MWC 2018, Barselona'da başladı ve Huawei yeni ürünlerini tanıtan ilk firma oldu. Şirketin 2018 amiral gemisi telefonundan henüz bir işaret yok, ancak Huawei birinci sınıf bir Windows dizüstü bilgisayarı ve yeni Android tabletlerini görücüye çıkardı. 

Huawei'den Premium dizüstü bilgisayarı! - Resim : 1

İlk olarak, Windows 10 tabanlı Huawei MateBook X Pro, geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya çıkan MateBook X'in üst modeli. Etkileyici bir 3.000 x 2.000 piksellik 13,9 inç dokunmatik ekrana sahip.

MateBook X Pro'nun teknik özellikleri; 8inci nesil Intel Core i5 veya i7 işlemci ve 16 GB'a kadar bir RAM seçeneğinin yanı sıra Intel UHD Graphics 620 veya Nvidia GeForce MX150 ile birlikte geliyor. 

Güç düğmesine yerleştirilen bir parmak izi algılayıcısı ekstra güvenlik sağlarken, ayrıca iki USB-C bağlantı noktası, bir USB-A bağlantı noktası mevcut ve normal kullanımda pil ömrü 14 saat. MateBook X Pro'nun ağırlığı 1.33 kg. MateBook X Pro, uzay girisi ve mistik gümüş renk seçenekleriyle gelecek. Ancak henüz bir fiyat açıklanmadı.

Huawei'nin yeni Android tableti, MediaPad 5. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olarak 8.4 inç, 10.8 inç ve 10.8 inç seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz.

Huawei'den Premium dizüstü bilgisayarı! - Resim : 2

İşleme gücü, Huawei'nin Kirin 960 işlemcisi tarafından sağlanırken, 4 GB RAM ve 32 GB - 128 GB arası genişletilebilir dahili bellek de mevcut. Huawei bu tabletler için pil ömrünün 10-11 saat olduğunu iddia ediyor. Ayrıca resmi klavye aksesuarı da yakında piyasaya sunulacak.