Huawei şova hazırlanıyor! İşte Çinli üreticinin yeni ürünleri

Huawei'nin büyük HarmonyOS etkinliği bu çarşamba gerçekleşecek. Şirket içi işletim sisteminin ikinci sürümü tanıtılacak.

Huawei şova hazırlanıyor! İşte Çinli üreticinin yeni ürünleri

Harmony artık sadece akıllı TV'leri değil, telefonları, tabletleri ve akıllı saatleri de çalıştıracak. Etkinlik, yeni işletim sistemi sürümüne daha ayrıntılı bir bakış sunacak. İşte etkinlikte karşımıza çıkacak ürünler.

Huawei şova hazırlanıyor! İşte Çinli üreticinin yeni ürünleri - Resim : 1

Huawei MatePad 2 ve Pro 2 

Huawei yeni bir M-Pencil kalemi takarken, yeni bir tabletin de gelmesi çok olası. Huawei MatePad Pro 2'nin 12.9” 120 Hz OLED ekrana, Kirin 9000 yonga setine (5G bağlantılı, Wi-Fi modeli için 9000E) ve 40W hızlı şarja (ve 27W kablosuz şarj) sahip olması bekleniyor. 

Huawei Watch 3

Huawei şova hazırlanıyor! İşte Çinli üreticinin yeni ürünleri - Resim : 2

Huawei ayrıca bir de saat tanıtacak. Bunun Huawei Watch 3 olması bekleniyor. Saat LiteOS'u kullanacak, ancak WearOS saatleri kadar yetenekli olnayacak. Watch 3'ün ayrıca bir akıllı telefon olmasa bile veri bağlantısı için bir eSIM'e sahip olması bekleniyor, ki bu da son Huawei saatlerinde olmayan bir özellik. Kan basıncını ölçüp ölçemeyeceği ise belirsiz. Huawei, HarmonyOS için iddialı hedeflere sahip ve önceden yüklenmiş 100 milyonu da dahil olmak üzere yıl sonuna kadar 300 milyon cihaza ulaşmasını bekliyor. 

Huawei P50 serisi

Huawei, P50 serisinden söz etti ancak tam bir lansman olup olmayacağı kesin değill. Belki bir tanıtım ve bir demo gelecektir. Şirketin, yeni amiral gemisi akıllı telefon hattının seri üretimine başladığına dair bir şey henüz duyulmadı. Bu, hayranların yakında HarmonyOS çalıştıran bir Huawei telefonunu kullanamayacakları anlamına gelmiyor. Mevcut Android modellerinin güncellenmesiyle bu durum sağlanacak. 


Huawei, ayrıca son zamanlarda bazı Ryzen destekli dizüstü bilgisayarlar olan FreeBuds 4'ü ve birkaç MateView monitörünü tanıttı.