Mobil

Huawei, Tüketici Ürünlerinde 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı

Interbrand’ın dünyanın en iyi 100 markası listesine girme başarısını gösteren ilk Çin markası olan Huawei, 2014’ün 3’üncü çeyreğinde akıllı telefonlarda orta segmentten yüksek segmente doğru etkileyici bir yükseliş sergiledi.

Huawei, Tüketici Ürünlerinde 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı

Huawei, 2014 yılının 3’üncü çeyreğindeki performansıyla toplamda 32,03 milyon adet cihaz sevkiyatı gerçekleştirdi. Bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında akıllı telefon sevkiyat oranı yüzde 26 artarak 16,8 milyon seviyesine ulaşan Huawei, orta ve üst segment cihazlarda yüzde 162’lik etkileyici bir büyüme performansı sergiledi. Bu başarıda, Huawei’nin amiral gemisi olarak nitelendirilen Ascend P7 ve Mate7 büyük rol oynadı.

2014 yılı akıllı telefon pazarındaki büyüme hızını göz önüne alarak, Huawei gelişmekte olan pazarlardaki çalışmalarını yoğunlaştırmaya devam ediyor. Huawei, Orta Doğu ve Güney Afrika, Asya-Pasifik ve Latin Amerika’da sırasıyla yüzde 322, yüzde 98 ve yüzde 51’lik etkileyici büyümeye imza attı.

Orta ve Üst Segment Amiral Gemisi Ürünlere Devam 

Geçtiğimiz üç yılda Huawei Tüketici Ürünleri İş Grubu düşük segment ürünlerden orta ve yüksek segment ürünlere odaklanarak, kanal stratejisini de bu doğrultuda çevrimiçi satış kanallarına ve açık pazarlara göre yeniden düzenledi. Bu düzenlemeyle beraber Huawei’nin amiral gemisi olarak nitelendirilen ürünleri hızla yükselişe geçti. 2014 yılının Eylül ayında 3 milyon adetlik küresel satış rakamına ulaşan Ascend P7, şu an 110’dan fazla ülkede ve pazarda satışa sunuluyor. Yine Eylül ayında lansmanı gerçekleştirilen Mate7, Çin’de satışa çıktığı ilk gün 1.000’den fazla satış kanalında yerini aldı. 2013 yılının Haziran ayında duyurulan ve 5 milyon satış rakamına ulaşan Ascend P6 ise, şu anda 120’den fazla ülkede ve pazarda satılıyor.   

Huawei Tüketici Ürünleri İş Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Shao Yang, “Üçüncü çeyrekte elde ettiğimiz bu performans, dünyanın her tarafındaki insanlara en iyi cihazları ulaştırma ve deneyimletme stratejimizin ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Dördüncü çeyrekte de bu performansımızın ve başarımızın devam edeceğine inanıyorum” dedi.  

4G LTE-Uyumlu Akıllı telefonlarda Sektöre Liderlik Ediyor

4G LTE teknolojisine küresel ölçekte artan taleple beraber Huawei’nin 4G LTE uyumlu akıllı telefonları Ascend P7, Ascend G6 ve G750, yüzde 34’lük tercih edilme oranıyla üçüncü çeyrekte de büyümesine devam ediyor. Pazardaki en hızlı 4G LTE uyumlu akıllı telefon olan Huawei Honor 6, Haziran ayındaki lansmanından bu yana Çin’de 2 milyondan fazla satış rakamına ulaşarak rekor kırdı. Honor 6’nın önümüzdeki aylarda Çin dışındaki pazarlarda da satışa sunulması bekleniyor.

Küresel Ölçekte Marka Bilinirliği Artıyor

Dünyanın her yerinde insanların hayatını kolaylaştırmak için ‘Mümkün Kıl’ (Make it Possible) adını verdiği felsefe eşliğinde küresel ölçekte nitelikli çözümler sunan Huawei, marka bilinirliğini artırmak üzere gerçekleştirdiği sponsorluklar aracılığıyla dünyanın önde gelen spor kulüpleriyle iş birliği yapıyor. Huawei’nin sponsorlukları arasında İspanya’dan Atletico Madrid ve Türkiye’den Galatasaray Sportif A.Ş yer alıyor.

Huawei, Interbrand tarafından 9 Ekim’de açıklanan ‘Dünyanın En İyi 100 Markası’ listesinde bu yıl ilk kez yer alma başarısını gösterdi. 4 milyar 313 milyon dolarlık marka değeriyle listeye 94’üncü sıradan giriş yapan Huawei, aynı zamanda bu listeye girmeyi başaran ilk Çin şirketi oldu.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.