Huawei'den 90W hızlı şarj!

Weibo'da ortaya çıkan sızıntıya göre Huawei, 90W hızlı şarjı destekleyen bir telefon üzerinde çalışıyor. Ayrıca cihazın kablosuz şarjı da destekleyeceği söyleniyor. Detaylar haberimizde!

Huawei'den 90W hızlı şarj!

Hızlı şarj değerleri son zamanlarda sürekli artıyor.

Weibo'da ortaya atılan sızıntıya göre Huawei, yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Söz konusu cihazın, Çinli teknoloji devi Huawei'nin bir akıllı telefonun da sunduğu en yüksek hızlı şarj derecesi olan 90W hızlı şarj desteğine de sahip olacağı bildiriliyor. Bu muazzam denilebilecek bir değer!

İşte o gönderi!

Huawei'den 90W hızlı şarj! - Resim : 1


Digital Chat Station'nın dediğinden yola çıkarak Huawei 90W hızlı şarj destekli bir telefon üretecek ve bu telefon kablosuz şarjı da destekleyecek. Digital Chat Station'nın telefonlar hakkında bunun gibi pek çok iddiada bulunmuş bir platform ve genelde bu tür iddiaları doğru çıkıyor.

Huawei'nin şu ana kadar bir akıllı telefonunda sunduğu en yüksek hızlı şarj değeri 66W ile Huawei Mate 40 Pro'da bulunuyor. 4400 mAh'lik bir bataryaya sahip olan Mate 40 Pro, 66W hızlı şarj ile 49 dakikada tamamen doluyor. 

Lansman tarihi yakınlaşan Huawei P50 serisi, benzer veya daha yüksek hızlı şarj desteği sunabilir.

Şu anda, seri üretimde olan bir akıllı telefondaki en yüksek hızlı şarj değeri, Xiaomi Black Shark 4 Pro ve iQOO 7'de bulunan 120W

Huawei'nin bunu gerçekten yapacağı şu anlık tam olarak net değil. Bununla birlikte, Huawei ABD'nin yaptırımlarına, tedarik zincirini sorunu ve TSMC'de oluşan çip tedariki sorunlarına rağmen şirketin akıllı telefonlar üzerindeki çalışmalarını son gaz devam ettiğini gösteriyor. şu anlık elimizde bu kadar bilgi olsa da sızıntılar geldikçe siz değerli okurlarımızla son bilgileri paylaşacağız, bu yüzden takipte kalın.