Mobil

Huawei'den Android ve Windows Phone'u bir arada sunan telefon!

Çinli üretici önümüzdeki haftalarda çift işletim sistemine sahip bir telefon duyuracağını resmen açıkladı.


2014 yılı mobil cihazlarda çift işletim sistemli akıllı telefonlar yılı olabilir. Geçtiğimiz günlerde Android ve Windows Phone 8 işletim sistemini bir arada sunan akıllı telefon üzerinde çalıştığını ve bunu 2014 yılı içerisinde resmiyete kavuşturacağını açıklayan Hindistan menşeli Karbonn firmasının ardından Huawei de resmi olarak çift işletim sistemini sunan bir telefon hazırlığı içerisinde olduğunu bildirdi.

Huawei pazarlama şefi Shao Yang yaptığı açıklamada şirketin önümüzdeki dönemlerde de Windows Phone platformuna ait telefon duyuracağını ifade etti. Çinli üreticinin asıl dikkat çeken çıkışı ise yılın ikinci çeyreğinde muhtemelen mayıs-haziran döneminde duyuracağı çift işletim sistemli akıllı telefon olacak.

1394782523_huawei-ascend-w2.jpg

Shao Yang tarafından açıklanan telefon Android ve Windows Phone 8 işletim sistemlerini bir arada sunacak ve ilk olarak Amerika'da satışa sunulacak. Cihazın donanım özellikleri ise henüz bilinmiyor. Bunun yanı sıra çift işletim sistemli telefonun nasıl bir performans sergileyeceği, sistemler arası geçiş ve cihaz verimliliğinin nasıl olacağına dair detaylar da kafalarda şimdilik soru işareti oluşturuyor.

Çift işletim sistemli telefonlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.