Huawei’den EMUI 11 atağı! Çalışmalar başladı!

Geçtiğimiz günlerde EMUI 10.1 güncellemesini alacak olan modellerini açıklayan Huawe, bir sonraki güncelleme için şimdiden çalışmalara başladı!

Huawei’den EMUI 11 atağı! Çalışmalar başladı!

P40 ailesinin tanıtımı ile beraber bir müjde de arayüz konusunda veren Huawei, EMUI 10.1 güncellemesini kullanıcılarına dağıtacağını da bu lansmanda açıklamıştı. Söz konusu tanıtımda EMUI 10.1 alacak olan modelleri henüz bilmiyorduk ancak şirket merakımızı daha sonra yapmış olduğu açıklama ile giderdi. Çin merkezli akıllı telefon üreticisinin yapmış olduğu açıklamaya göre son arayüz güncellemesinden faydalanabilecek olan Huawei modelleri de açığa vurulmuş oldu.

Huawei’den EMUI 11 atağı! Çalışmalar başladı! - Resim : 1

Huawei’den EMUI 11 atağı! Çalışmalar başladı!

EMUI 10.1 ile bir dizi yeniliği akıllı telefonlarına sunacak olan şirket, güncelleme konusunda genelde kullanıcılarını üzmüyor. Öyle ki Huawei henüz son arayüz güncellemesini henüz belirlenen telefonlara sunmadan, bir sonraki arayüz güncellemesi için çalışmalarına şimdiden başladı. EMUI 11 için beklenmedik bir atak yapan Huawei yetkililerinin sıradaki yenilikler konusunda ne tür fikirlere sahip oldukları ise şimdilik gizemini koruyor.

Bu arada yine Çin menşeli bir teknoloji devi olan Xiaomi’nin de rakibi gibi şimdiden önemli adımlar attığını belirtmekte fayda var. Geçtiğimiz günlerde MIUI 12 için bizlere müjde veren şirket de alınan duyumlara göre MIUI 13 için çalışmalarına şimdiden başlamış durumda. İki dev şirket de benzer adımlar atarak bizleri heyecanlandırdı ancak unutmamak gerekir ki gem EMUI 11 hem de MIUI 13 için önümüzde çok fazla zaman bulunuyor.