Mobil

Huawei’in mobil dünyasındaki hedefi ne?

Çinli şirket ilk aşamada mobil dünyasında birinci sınıf bir üretici olmayı hedefliyor.

Huawei’in mobil dünyasındaki hedefi  ne?

Birkaç yıl öncesine kadar mobil operatörlere cihaz tedariki sağlayan Huawei, özellikle 2012 yılında kendi markası altında duyurduğu telefonlarla önemli bir yükseliş içerisinde olmayı başardı. Son olarak CES 2013 etkinliğinde 6.1-inçlik Ascend Mate ile 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Ascend D2 modellerini duyuran Huawei, böylelikle yeni yıla da iddia bir giriş yapmış oldu.

Geçtiğimiz yıl IDC tarafından açıklanan akıllı telefon satışlarından bir çeyreği 3. sırada tamamlayan Çinli üretici, aynı başarıyı devamlı kılamadı ve diğer çeyreklerde daha aşağı sıralarda yer aldı. Firmanın müşteri faaliyetleri grubu başkanı ve aynı zamanda CEO’su görevinin üstlenen Richard Yu, şirketin önümüzdeki 3-5 yıla dönük planlamasından söz etti.
1366091318_ascendd2.jpg

CEO’YA göre şirket bu süreçte gelirini 20-30 milyar dolar seviyesine getirmek isterken, elde edilmesi planlanan net kârın ise3-4 milyar dolar seviyesinde olduğu açıklandı. Gelir miktarlarının artmasına sebep olacak gelişme ise akıllı telefon satışlarında sağlanan yükseliş olacaktır. Huawei’in bu anlamda öncelikli amacı ise Samsung ve Apple’ın ardından 3. sırada yer almak.

4 çekirdekli ve ARM’ın big.LITTLE mimarisini benimseyen K3V3 adlı işlemcisini de üreten Huaewi, 2013 yılının ikinci yarısında daha iddialı modellerle gündeme gelmeyi başaracaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.