Mobil

Huawei’in Nexus telefon yapacağına dair yeni bir rapor yayınlandı

Google ve Huawei kapsamlı bir ortaklık başlatmayı planlıyor.


Son dönemlerde Huawei’in Nexus akıllı telefon geliştirdiğine dair birçok haberle karşılaşmışsınızdır. Konuya ilişkin yeni bir rapor bu defa The Information tarafından yayınlandı. Google’a yakın isimlerden biri olan (sicili bu konuda oldukça güvenilir) Amir Efrati tarafından kaleme alınan habere göre Google ve Huawei bu yıl iki Nexus akıllı telefondan birinde işbirliği yapacak. 5.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak Nexus referans cihazı sonbaharda Android M’nin resmen açıklanmasıyla duyurulacak.

Rapora göre ayrıca Google ve Huawei Nexus akıllı telefon oluşturma sürecini büyük bir ortaklığa götürecek. Google, Nexus akıllı telefon için ilk defa Çinli bir üreticiyle işbirliğine gidecek. Bu da Google Play’in Çin’de kullanılabilir olacağı anlamına geliyor. Bildiğiniz gibi Google Play’in de aralarında bulunduğu birçok Google servisine Çin’de kısıtlama getiriliyor.

Google ise buna karşılık tasarım ve teknik özellikleriyle dikkat çeken Huawei Watch akıllı saatin batı ülkelerine pazarlanmasında Çinli üreticiye yardım edecek. 

Huawei’in yanı sıra LG’nin de 5.2 inç ekrana sahip bir Nexus akıllı telefon geliştirdiği iddia ediliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.