Huawei’nin bir sonraki katlanabilir telefonuna ilişkin planları sızdırıldı

Gerek yonga seti gerekse de 5G konularındaki sorunlarını büyük ölçüde çözen Huawei, geleceğe çok daha umutla bakıyor.

Huawei’nin bir sonraki katlanabilir telefonuna ilişkin planları sızdırıldı

Huawei'nin yeni nesil katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Çinli bir duyumcu, bu cihaz hakkında bazı bilgileri paylaştı. Yeni modelin önceki modele kıyasla daha ince ve hafif olacağını, daha gelişmiş bir ikincil ekrana sahip olacağını ve en önemlisi 5G desteğine sahip olacağını belirtti.

Huawei, ABD yasağından bu yana ilk defa Mate 60 serisi akıllı telefonda 5G'yi tanıttı. Bu nedenle, şirketin yeni cihazlarında da bu özelliği sunacağını düşünmek yanıltıcı olmaz. Ayrıca, yeni katlanabilir telefonun ABD yasağından bu yana 5G destekli ilk Huawei katlanabilir telefon olacağını söyleyebiliriz.

Duyumcu, yeni telefonun özellikle kadın kullanıcıları hedefleyeceğini belirtiyor. Ancak cihaz hakkında başka detaylar paylaşılmadı.

Huawei’nin bir sonraki katlanabilir telefonuna ilişkin planları sızdırıldı

Huawei'nin en son katlanabilir telefon modeli Pocket S, 6.9 inçlik 120Hz yenileme hızına sahip bir iç ekranla geliyor ve 1.07 milyar renk gösterimi sunuyor. Ayrıca, hava durumunu kontrol etmek, selfie çekmek veya müzik dinlemek gibi kısa işlemler için kullanılabilecek 1.04 inçlik bir dış ekrana sahip.

Pocket S, Snapdragon 778G 4G yonga seti ile güçlendirilmiştir. 8GB RAM'e ve 512GB depolama alanına kadar seçenekler sunmaktadır. Cihazın arka tarafında 40MP ana sensöre, 13MP ultra geniş açılı sensöre ve 13MP süper makro sensöre sahip bir üçlü kamera sistemi bulunuyor. Ön tarafta ise 10.7MP'lik bir kamera bulunmaktadır.

Huawei'nin yeni katlanabilir telefonunda hangi yenilikleri sunacağı şu an için net değil. Ancak cihazın kadın kullanıcıları hedeflediği belirtildiğine göre, daha şık ve kompakt bir tasarım bekleyebiliriz. Ayrıca cihaz, kadın kullanıcıların ihtiyaçlarına özel yeni özelliklerle de gelebilir.