Mobil

Huawei'nin HarmonyOS cihazları Türkiye'ye geliyor

Huawei'nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı HormonyOS kullanan cihazları Türkiye pazarında satışa sunuluyor.

Huawei'nin HarmonyOS cihazları Türkiye'ye geliyor

Huawei Türkiye, bugün düzenlediği internet üzerinden düzenlenen bir basın toplantısı ile kısa süre önce tanıtılan HarmonyOS cihazları ile ilgili bazı bilgiler verdi. Ay başında global olarak düzenlenen bir etkinlikte HarmonyOS 2.0 işletim sistemi tanıtılmıştı. Bu tanıtım sırasında sadece işletim sistemi değil bir dizi yeni ürün de duyurulmuştu. Bu ürünler arasında FreeBuds 4, MatePad 11, Huawei Watch 3, Huawei MateView monitör ailesi bulunuyor. Tüm bu modeller Türkiye pazarında önümüzdeki aylarda satışa sunulacak.   

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Allen Yao yeni ürünlerle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “HarmonyOS, kulaklıklar, otomobil ana üniteleri, akıllı TV'ler ve cep telefonlarına kadar birçok cihaz formu arasında sorunsuz bir etkileşimi destekleyecek. Farklı akıllı cihazları tek bir süper cihaz olarak ele alan, tüm cihazların ortaklaşa çalıştığı, yepyeni bir ekosistem sunuyoruz. COVID-19, tüm topluma ve sektöre öngörülemeyen zorluklar getirdi, ancak müşteri ekosistemimiz için yenilikçi ürünler sunmaktan asla vazgeçmedik. MatePad 11, FreeBuds 4, Watch 3 Serisi tüketicilerimiz için pazara değer katmaya hazır” dedi.

Türkiye'de kutusundan HarmonyOS ile çıkacak ilk cihaz olan Huawei MatePad 11, 2560 x 1600 piksel ekran, 120 Hz yenileme hızı ve ikinci nesil M-Pencil ile gelecek.

Huawei Watch 3 akıllı saat ve Huawei MateView monitör ailesi de piyasaya sürülecek.

Huawei'nin HarmonyOS cihazları Türkiye'ye geliyor - Resim : 1

MatePad 11 tablet + kalem + klavye ile 4.999 TL fiyat etiketi ile satılacak. Eğer sadece tablet almak isterseniz onu da 4.299 TL fiyat etiketi satılacak. 24 Haziran - 12 Temmuz ön satışta olacak.

FreeBuds 4 ise 1.399 TL fiyat etiketine sahip olacak ve 24 Haziran ve 5 Temmuz tarihleri arasında ön satışta alınabilecek. AX3 Router Quad Core'un fiyatı 749 TL, Dual Core sürümü ise 549 TL olacak.

Huawei Watch serisi akıllı saatler ve MateView monitör serisi ise Ağustos 2021'de satışta olacak.

Huawei Türkiye'de üretim yapabilir

Toplantı sırasında sorulan sorulardan biri de Huawei'nin Türkiye'de telefon üretimi yapıp yapmayacağı oldu. Huawei Türkiye yetkililerinden verilen bilgiye göre bu konuda fizibilite çalışmaları devam ediyor ve marka Türkiye'de üretim yapmak için bazı adımlar atacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.