Huawei'nin yeni amiral gemisi modeli AI ile harikalar yaratıyor, herkes şaşırdı

Huawei'nin yeni Pura 70 serisi, yapay zeka destekli özellikleriyle kullanıcıların günlük teknoloji deneyimlerini kolaylaştırıyor.

Huawei'nin yeni amiral gemisi modeli AI ile harikalar yaratıyor, herkes şaşırdı

Huawei'nin 18 Nisan'da Çin'de tanıttığı Pura 70 serisi, dikkat çeken yeni özellikleriyle teknoloji dünyasında yerini aldı. Seri, 5nm yonga seti ile güçlendirilmiş olup, bu sayede yapay zeka destekli birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Bu özellikler arasında AI fotoğraf düzenleme, makale özetleme, el yazısı silme, tablo çıkarma ve lehçe tanıma gibi işlevler bulunuyor.

Özellikle Pura 70 Ultra modelinde yer alan AI fotoğraf düzenleme özelliği, arka planda istenmeyen kişiler gibi uyumsuz unsurları bir hamlede kaldırabiliyor. Yapay zeka, görüntü semantiklerini anlayarak, dikkat dağıtıcı unsurları kaldırıyor ve kaldırılan alanları çevreyle uyumlu şekilde yeniden oluşturuyor. Ayrıca, çeşitli resimlerin kalitesini artıran bulut tabanlı bir görüntü iyileştirme desteği de sunuyor.

Huawei'nin yeni amiral gemisi modeli AI ile harikalar yaratıyor, herkes şaşırdı

Pura 70 serisinde yer alan bir diğer yapay zeka destekli özellik ise "Xiaoyi Cilt Bakımı Soru-Cevap" fonksiyonu. Kullanıcılar, bir cilt bakım ürününün fotoğrafını çekip içindekileri Xiaoyi Yardımcısı ile paylaşabiliyor. Yardımcı, içerik analizi yaparak ürünün hangi cilt tipine uygun olduğunu ve etkinlik detaylarını kullanıcıyla paylaşıyor. Serinin "Akıllı Görüş" adlı bir başka fonksiyonu ise, belgeleri tarayabilme, el yazısını silebilme, metin ve tabloları çıkarabilme gibi işlevleri içeriyor.

Huawei Pura 70 serisi, Pura 70, Pura 70 Pro, Pura 70 Pro+ ve Pura 70 Ultra olmak üzere dört modelden oluşuyor. Pura 70 Pro ve Pura 70 Ultra modelleri tanıtıldığı günden itibaren satışa sunulurken, Pura 70 ve Pura 70 Pro+ modelleri ise bugün itibarıyla raflardaki yerini aldı.