Mobil

İddia: Apple iPad 12,9 Pro'da Stylus kalem kullanacak

Apple tabularını yıkıyor.


Apple'ın yeni nesil bir iPad üzerinde çalıştığı uzun zamandır Apple'a yakın kaynaklar tarafından dile getiriliyordu. Apple'a yakınlığı ile bilnen KGI Securites analizcilerinden Ming-Chi Kuo yaptığı bir açıklama ile Apple'ın iPad Pro 12.9 adını vereceği yeni tabletiyle ilgili bilgiler verdi.

Kuo'ya göre Apple 12.9 inç ekranlı yeni nesil tabletinde çok özel bir Stylus kalem kullanacak. Bu kalemin tabletin fiyatını daha da arttırmaması içinse kalemin ekstradan satılacağı belirtiliyor. Aynı kalemi diğer iPad'lerde kullanılıp kullanılmayacağı ise şimdilik bir soru işareti ama Apple yeni nesil tabletinde Stylus kalem kullancak!

3. parti geliştiricilerin iPad için yaptığı kalem çalışmalarınından en başarılısını ise aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. 

Yıllar önce Steve Jobs, Stylus kalemi küçümsemiş ve bunu kim kullanmak ister ki demişti? "Multi Touch özelliği Stylus kalemin yerini alıp bu teknolojinin eskimesini sağlayacak" diyen Steve Jobs'ın bu noktada yanıldığını düşünmekteyiz.

1421662528_steve-jobs-who-wants-a-stylus.jpg

Apple yeni nesil tabletiyle birlikte özellikle tasarımcılar ve grafikerlerin aklını başından alacak gibi görünüyor. Apple yeni kalemini yazılımla da güçlendirirse en büyük rakibi Samsung'a bu noktada fark atacak gibi görünüyor.

Peki sizce akıllı talafonlarda kaleme ihtiyaç var mı?

Volkan MANAV

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.