Mobil

İddia: Apple'ın aldığı son patent farklı bir giyilebilir cihaz üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı

Apple'ın iWatch yada benzeri bir ürün için aldığı düşünülen yeni patenti soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

İddia: Apple'ın aldığı son patent farklı bir giyilebilir cihaz üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı

Apple kullansın yada kullanmasın birçok patenti elinde bulundurmayı seven bir firma. Aslında bu taktiği hemen hemen bütün firmalar kullanıyor. Google'da sırf Motorola'nın elinde bulunan patentler yüzünden firmayı uçuk bir rakama geçtiğimiz yıl satın almıştı.

Apple'ın geçtiğimiz günlerde Amerika Patent ve Marka Ofisine başvurarak, ABD Patent No 8749380 numarayla almış olduğu yeni patente ilişkin detaylar oldukça kafa karıştırıcı oldu.

iWatch yada benzeri (Galaxy Fit gibi) bir cihazda kullanılması muhtemel bu patentin içeriğinde ise Halterciler yer alıyor. Halter çubuğuna konan bir sensör ile haltercinin anlık durumunu antreman programlarını ve tüm sağlık detaylarını izlemesine olanak sağlayabilecek bu patent ile Apple'ın acaba akıllı saatin yanında farklı bir ürün daha mı tanıtacağı konusunda bir soru işareti ortaya çıkarttı. 

Nike'ın Fuel Band tasarım ve donanım ekibinin tamamının Apple'a geçmesi ve Fuel Band'in bu haliyle bile 30 milyon adet satış barajını geçmesi Appel'ın bu pastadan da pay almak istemesini sağlayacaktır. Bu sebeplerden ve bu patenetten dolayı Apple'ın iWatch'a alternatif birürünüzerinde çalıştığını öngörmek yanlış bir ifade olmayacaktır diye düşünüyoruz.

Apple'ın 8749380 numaralı patentine ait görselleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

1402431214_weightlifting-patent-1.png1402431227_weightlifting-patent-2.png1402431241_weightlifting-patent-3.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.