Mobil

İddia: LG, Nexus 5 prototipini Google’a gösterdi

LG cephesinde Nexus telefonu üretmeyeceğiz açıklamasına rağmen, Güney Kore kaynaklarından farklı sesler yükseliyor.


Birkaç gün önce beyaz Nexus 4’ü resmen açıklayan LG, üst düzey yetkililerden de şirketin ileriye dönük bazı planları kamuoyuna sunulmuştu. Şirket CEO’su Kim Wong, LG’nin herhangi bir Nexus telefon üzerinde çalışmadığını ve Nexus programının artık gündemlerinden olmadığına dair açıklamalarda bulunmuştu. Söz konusu açıklamalar üzerinden kısa bir süre geçmişken, Güney Kore'de yayın yapan ve ülke açısından güvenilir bir haber kaynağı olarak gösterilen Daum.net, LG Mobile’ın bir sonraki Nexus telefonun prototipini Güney Kore gezisi sırasında iş ortağı Google’a gösterdiğini iddia etti.
1369984551_lg-nexus-5-by-milannoartworks-640x469.jpg

Çık sıkı güvenlik koşulları altında son bir aydır test edilen cihazın ekim ya da kasım döneminde Android 5.0 Key Lime Pie ile tanıtılması bekleniyor. LG CEO’su Kim Wong’un "Nexus 4’te başarılı bir süreç geçirdik ve pazarlama noktasında başarılı bir iş çıkardık" açıklamalarına rağmen bir sonraki Nexus’ta yer almayacaklarını bildirmesi açıkçası kafalarda soru işareti bırakmıştı. Son dönemde yöneticiler bazında yapılan bu tür açıklamaların gerçeği yansıtmadığı da bir gerçek.

HTC yetkilileri de resmi ağızlardan stok Android ile çalışan One’ın gündemlerinde olmadığını açıklamasına rağmen telefon kısa bir süre resmiyet kazandı. Muhtemelen Nexus 5’te de benzer bir strateji benimseniyor. Kimi kaynaklar Android 5.0’ın Motorola cephesinden üretilen Moto X ile resmiyete kavuşacağını iddia etse de, Nexus 4’te başarılı bir iş çıkartan LG’nin yeni Nexus’ta da söz sahibi olacağı ihtimali daha güçlü duruyor.


Yorumlar
Misafir
yakışır
Cevapla
Misafir
keşke bize de gösterseydi. protatipi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.