Mobil

iddia: Sony Xperia Z4'te Quad HD ekrana geçiş yapabilir

Sony'nin bir sonraki amiral gemisi Xperia Z4'ün ekranı için iddialar gelmeye başladı.

iddia: Sony Xperia Z4'te Quad HD ekrana geçiş yapabilir

Xperia Z3 tanıtılalı saatler oldu ve nereden çıktı Xperia Z4 diyebilirsiniz. Twitter’da kendisini mobil tutkunu ve gizli ajan olarak tanımlayan Ricciolo isimli kullanıcı Sony’nin Xperia Z4’te Quad HD çözünürlüklü ekrana geçiş yapacağını belirtti. Xperia Z3’te Full HD çözünürlüğü pil verimliliğinden dolayı kullandığını açıklayan Sony’nin aslına bakarsanız bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonda 2K çözünürlüğe geçmesi zaten beklenen bir gelişme.

Android tarafında HTC ve Sony dışında 2K standardına geçiş yapmayan üretici neredeyse kalmadı. Üstelik altı ay sonrasından söz ediyoruz. Qualcomm’un Snapdragon 808 ve 810’nun sahne alacağı 2015’te üst sınıf telefonlarda 2K çözünürlüğün standart haline gelmesi bekleniyor.

Tepe modelleri Xperia Z serisini altı ayda bir yenileyen Sony, Şubat 2015’te muhtemelen Mobil Dünya Kongresi’nde Xperia Z4’ü duyuracak. Daha iddialı bir ekran, Snapdragon 805, 808 ya da 810 işlemcilerinden herhangi biri Sony Xperia Z4’ün donanım tarafında öne çıkan özellikler olacak. 

1409933092_xperia-z4.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.