Mobil

IFA 2015: Acer Jade Primo ve Windows 10 Continuum Desteği

Acer, dünyanın ilk Windows 10 Continuum destekli telefonu Jade Primo'yu IFA 2015'de tanıttı.

IFA 2015: Acer Jade Primo ve Windows 10 Continuum Desteği

Acer, yeni telefonu Jade Primo ile dünyada bir ilke imza attı. Acer'ın telefonuna eklediği Windows 10 Continuum özelliği ile telefonu bir ekrana bağladığınız zaman normal bir Windows 10 yüklü bilgisayar gibi kullanabiliyorsunuz. Acer bunun için Jade Primo'nun kutu içeriğinde bir adet kablosuz mause ve klavye veriyor.

1441192915_acerjadeprimo2.jpg

Bu yeni özellik sayesinde Acer Jade Primo herhangi bir ekrana bağlandığı zaman bir bilgisayar gibi mause ve klavye ile kullanılabiliyor. Telefonda sadece 32-bit, telefonun kaldırabileceği uygulamaları kullanılabilecek. Tabii ki normal bir bilgisayarda kullandığımız programlar kullanılmasa bile internette gezmek veya ofis işlerini yapmak için gerçekten de hayat kurtaran bir özellik. Bunları yapmak için de gücü altı çekirdekli Snapdragon 808 yonga-setinden alacak.

Jade Primo'nun diğer özelliklerine bakacak olursak telefon; 5,5 inç 1080p AMOLED ekranla gelecek olan cihaz 8MP özçekim kamerası ve 21MP arka kameraya sahip.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.