Mobil

iFixit'ten Apple'a tokat gibi cevap

Batarya değişim ücretini 29 dolara düşüren Apple'a, iFixit'ten cevap geldi.


Teknolojik cihazları parçalarına ayırarak tamir edilebilirlik puanını belirleyen iFixit ekibi, bu işin haricinde Apple ürünleri için batarya satımı da gerçekleştiriyordu.

Apple'ın yavaşlattığı iPhone modelleri için batarya değişim ücretini 29 dolara indirmesinin ardından, iFixit ekibi de batarya ücretinde indirim yaptı ve tüm iPhone bataryalarını 29 dolara satacağını açıkladı.

Bu iki fiyat ilk bakışta aynı olarak görünebilir. Ancak Apple'ın 29 dolarlık batarya değişim ücretine sadece garantisi devam eden iPhone modelleri yer alıyor. iFixit ise tüm iPhone modellerine garanti şartı koşmadan 29 dolardan batarya kitini satıyor.

iFixit'in satmış olduğu 29 dolarlık batarya kitinin içerisinde, telefonun içerisini açmanız gereken tüm alet-edevat yer alıyor. Türkiye'ye de kargo yapan iFixit, özellikle iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus gibi garantisi bitmiş model iPhone kullananlar için ilaç gibi bir çözüm olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.