Mobil

İlk 10 milyon Galaxy S4’te ağırlıklı olarak Qualcomm işlemci yer alacak

Nisan ayında satışa sunulması planlanan telefonda ilk aşamada Qualcomm işlemcili versiyon ağırlıklı olarak satışa sunulacak.

İlk 10 milyon Galaxy S4’te ağırlıklı olarak Qualcomm işlemci yer alacak

Samsung Galaxy S4 geçtiğimiz günlerde New York’ta düzenlenen Unpacked etkinliği resmiyete kavuşurken, şimdilerde ise telefonun raflardaki yerini alması bekleniyor. Nisan ayı içerisinde birçok ülkeye giriş yapması beklenen telefon için, şu aşamada yoğun bir tempoda üretime geçilmişken; ilk gelen değerlendirmede 10 milyonluk ilk partinin %70’inde Qulacomm 600 serisi işlemcinin yer alacağı bildirildi.
1364208270_samsunggalaxys42510178b.jpg

Hatırlanacağı üzere Galaxy S4 iki farklı işlemci birimi ile tanıtılırken, uluslararası versiyonda Exynos 5 octa, LTE destekli ülkelerde ise Qualcomm 600 serisine yer verileceği belirtilmiş. Devam eden süreçte ülkeler için satışa sunulacak versiyonlar belirlenmiş ve ülkemizde Exynos 5 octa işlemcili Galaxy S4’ün satışa çıkacağı bildirilmişti.

İlk partide Qualcomm 600 serisine ağırlık verilmesinde etkene sebep olarak, Exynos 5 octa işlemcisinde henüz yeterli sayıda üretim kapasitesine ulaşılmadığı gösteriliyor. Samsung, yeni nesil işlemcisini CES 2013 etkinliği kapsamında görücüye çıkarırken, bu denli kısa bir süre bir telefonda kullanılması üretim açısından sorun teşkil etmişe benziyor.

Yorumlar
andro
o fiyata çıkarsa fiyatın düşmesini bekliyecem 2binin altı olursa alabilirim yaz sonu yeni leri çıktıkca düşer fiyat zaten pahalı yaparsa çok satma işi hayal olur. biz androitciler ipon cular gibi zengindeyiliz malesef.
Cevapla
mehmet
avea bayine sordum fiyati 2200 olcak diyorlar cok pahali olur hayallerim kirildi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.