Mobil

İlk bakış: Huawei Mate X (video)

MWC 2019 fuarı kapsamında tanıtılan Huawei Mate x cep telefonu hem katlanabilir ekranı hem 5G desteği ile dikkat çekiyor. Telefonu ilk eldan görüp deneyimlerimizi bu videoda aktardık.

İlk bakış: Huawei Mate X (video)

Son yılların yükselen trendi ve yeki akıllı telefon kategorisi katlanabilir telefonlar. Birçok üreticinin yeni model üretmek üzere çalışmalarda bulunduğu bu kategoride ilk ürünlerden biri Huwaei'den geldi. Marka İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenen MWC 2019 etkinliğinde dünyanın katlanabilir 5G destekli ilk cep telefonu modeli Huawei Mate X'i duyurdu.

İlk bakış: Huawei Mate X (video)

Kapalı hali 6.6 inç olan telefon açıldığında 8 inçlik bir tablete dönüşüyor. Balong 5000 5G çipi ile donatılan cep telefonu, toplamda 4500 mAh'lık kapasite sunan ikili pile sahip. Açık hali 5.4, kapalı hali ile 17 mm olan cep telefonu güç düğmesine entegre bir parmak izi okuyucu ile donatılmış. Telefonun kutusundan 55 Watt gücünde bir şarj cihazı çıkıyor.

Bugün MWC 2019 kapsamında düzenlenen bir basın toplantısı ile duyurulan Huawei Mate X'i sıcağı sıcağına görüntüledik. Telefonu kullanmamıza izin vermedikleri için camekan arkasından çekim yaptığımız videoda telefonla ilgili bilgilerimizi aktarıyoruz. İşte Huawei Mate X ile ilk karşılaşmamız:

Huawei Mate X fiyatı

Telefonun Avrupa fiyatı ise 2.299 Euro olarak açıklandı. Yeni bir kategorinin ürünü olduğu ve 5G gibi yeni teknolojileri barındırdığı için fiyat biraz yüksek kalmış gibi görünüyor. 

Yorumlar
Tipitip
Avrupa fiyati 2300 Euro olan telefonun Turkiye fiyatini bahse açıyorum! 20.000 tl....artiran...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.