İlk bakışta Galaxy S7 - iPhone 6S karşılaştırması - Page 1

Galaxy S7, IP68 su geçirmezlik özelliğine sahipken iPhone'da resmi olarak böyle bir özellik bulunmuyor.

Galaxy S7'nin 5,1 inç'lik ekranı hem daha büyük, hem de QHD çözünürlüğüne sahip olduğundan çok daha yoğun. Apple'ın 4,7 inç'lik ekranı ise 720p çözünürlük ile yetiniyor.

İlk bakışta Galaxy S7 - iPhone 6S karşılaştırması - Page 2

iPhone 6S'in en çok öne çıkan özelliklerinden bir tanesi, 3D Touch işleviydi. Benzer işlevin Galaxy S7'ye gelebileceği söyleniyordu, ancak bu gerçek olmadı.

Ancak Samsung'un bu seneki iddiası, kapanmayan ve sürekli olarak saati gösteren "Always On Display" işlevi. Bu işlev her saat yüzde 1'e yakın pil harcadığından, pil ömrünü etkileyebiliyor.

İlk bakışta Galaxy S7 - iPhone 6S karşılaştırması - Page 3

Galaxy S7'deki bir başka yenilik, oyun kaydetme, uyarıları devre dışı bırakma gibi oyun araçları sunan Game Launcher. Elbette geri dönüş yapan microSD kart slotunu atlamamak gerekiyor. Galaxy S7'nin depolama alanını microSD kart ile genişletebilirken iPhone'un 16GB, 64GB ve 128GB dahili depolama seçeneklerine mahkumsunuz.

İlk bakışta Galaxy S7 - iPhone 6S karşılaştırması - Page 4

Samsung, giriş ekranı widget'ları ve uygulamalarıyla Android deneyimini üst seviyeye taşıyor. Apple ise giriş ekranını uygulama listesi olarak kullanmaya devam ediyor. İndirdiğiniz her uygulama ekranda beliriveriyor.

İlk testlerimiz, Galaxy S7'nin akıcılıkta Apple'a yetiştiğini gösterdi. Daha fazla RAM, daha fazla çekirdekle gelen cihaz, performans konusunda çok hızlı iPhone 6S'in gerisinde kalmıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.