Mobil

İlk çeyrekte kaç iPhone satılmış olabilir!

Apple cephesinden kısa süre içerisinde rakamlar açıklanacak ancak kimi kuruşlar bazı analizler yapmaktan geri durmuyor.

İlk çeyrekte kaç iPhone satılmış olabilir!

Son iki yıldır dünyanın en değerli şirketi olan Apple, hisse değerlerinde yaşanan düşüşe bağlı olarak önemli ölçüde kayba uğradı ve unvanını  Exxon Mobile’a kaptırdı. Şirket kısa süre içerisinde 2013 yılına ait 1. çeyrek raporunu kamuoyuyla paylaşacak. Elde edilen gelir, net kâr, iPhone ve iPad satışları söz konusu rakamların başında geliyor.

Apple cephesinde her ne kadar değer kaybı yaşanıyor olsa da şirket kayda değer miktarda bir kâr oranı açıklayacaktır. Bunun yanında iPhone satışları gizemini koruyor. Ancak kimi analiz şirketleri yılın ilk çeyreğinde satılan iPhone telefonlara ait bazı çıkarımlarda bulunuyor. Piper Jafay tarafından yapılan bir araştırmaya göre Apple’ın ilk çeyrekte 35.5 milyon telefon satışı gerçekleştirdiği belirtildi. Söz konusu rakamı 2012 yılı son çeyreği ile kıyasladığımızda ciddi bir düşüş söz konusu. Apple geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 48 milyon iPhone satışı gerçekleştirmişti.
1366603319_iphone-apple-600x322.jpg

iPhone 5’ten umduğunu bulamadığı bildirilen Apple’ın 5S modelini haziran sonu itibariyle duyuracağı konuşuluyor. Şirketin radikal yenilikler sunacağı bildirilen yeni telefonun yanı sıra bütçe dostu iPhone ya da ucuz iPhone’da yılın son çeyreğinde bekleniyor. Hatta telefonun kullanıcılara sunulması durumunda 75 milyon civarında satacağı konuşuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.