İlk iPhone'dan son iPhone 6S'e neler değişti? - Page 1

iPhone 1 (ilk nesil)


Çıkış tarihi: Haziran 2007 (ABD)

3.5 inç ekrana 320x480 piksel çözünürlüğe sahip ekran, piyasanın en iyilerinden bir tanesiydi. Üçüncü parti uygulamalar, "iPhone OS" üzerinde henüz çalıştırılmıyordu, ancak cihazın dokunmatik ekranı ve dijital medya oynatma özellikleri harikaydı.

İlk iPhone'dan son iPhone 6S'e neler değişti? - Page 2

iPhone 3G (ikinci nesil)


Çıkış tarihi: Haziran 2008

Yüksek hızlı bağlantı, 2008'in en önemli olaylarındandı. Bu yüzden iPhone'un ikinci neslinde 3G'ye yer verildi. Yeni iPhone aynı zamanda daha inceydi ve plastik arka yüze sahipti. En önemlisi ise artık bir uygulama mağazası vardı.

İlk iPhone'dan son iPhone 6S'e neler değişti? - Page 3

iPhone 3GS (üçüncü nesil)


Çıkış tarihi: Haziran 2009

iPhone 3GS, zamanında yeteri kadar yenilik getirmemekle eleştirildi. Ancak yakından baktığımızda 3GS'nin daha iyi performans sunduğunu, 3.2MP'lik daha iyi kamerasının artık video kaydedebildiğini ve sesle kontrole izin verdiğini görüyoruz.

Yine 3.5 inç 320x480 ekranla gelen cihazın görünümünde ise büyük bir değişiklik yoktu.

İlk iPhone'dan son iPhone 6S'e neler değişti? - Page 4

iPhone 4 (dördüncü nesil)


Çıkış tarihi: Haziran 2010

iPhone 4, 3GS'e göre çok daha önemli bir yükseltmeydi. Yeni, düz tasarıma sahip telefon entegre antene sahipti (ancak cihazı "tutma şeklinizle" ilgili yeni tartışmalar başlamıştı). Çözünürlük artık Retina'ya yükselmiş (640x960), kamera ise üstün bir 5MP sensörle değiştirilmişti. Apple, yaklaşan rakiplere iPhone 4 ile çok güzel bir cevap vermişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.