Mobil

İllegal Tamir Gören iPhone 6 Modelleri Kilitlenebilir

Son iOS güncellemesinin illegal tamir gören iPhone 6'ların kilitleyeceği söyleniyor


Bilindiği üzere iPhone modelleri bozulduğu takdirde eğer garanti kapsamında değilse ciddi miktarda ücretler karşılığında resmi Apple servislerinde tamir edilmekte. Bu tip durumlarda ise kullanıcılar, lisanslı olmayan Apple iPhone tamircilerine veya telefonculara başvuruyor. Bu haberimiz ise işte tam bu yolu seçenleri yakından ilgilendiriyor.

1454685551_screen-shot-02-05-16-at-05.18-pm.png

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

The Guardian tarafından yayınlanan habere göre son iOS güncellemesi sonrasında, resmi Apple servisi tarafından tamir edilmeyen iPhone 6'lar Error 53 adı verilen bir hatayla karşılaşıp çalışmaz hale geliyor. Özellikle Touch ID gömülü olan home butonu tamirlerinin ardından Error 53 kodu ile telefonlar "brick" hale geliyor ve kullanılamaz oluyor. 

Apple'ın bu hamlesindeki en büyük sebebin ise Touch ID'nin 3. şahıslar tarafından tamir edilip bir şekilde kötü amaçlı kullanımlara açık duruma gelmemesi olduğu açıklanıyor. 

 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.