Mobil

İngiltere de Galaxy Note 7'nin fişini çekti!

İngiltere, almış olduğu karar ile Galaxy Note 7 modellerini kullanılmaz hale getirecek. Bu kararın yakında Türkiye'de de alınması bekleniyor!


Galaxy Note 7'nin patlama olaylarından sonra cihazları toplatma kararı alan Samsung, bu uyarıyı dikkate almayan kullanıcıların olduğunu açıklamasının ardından, Yeni Zelanda, Avusturya ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki operatörler Galaxy Note 7 için zorunlu bir güncelleme kararı almıştı. Bu ülkelerin aldığı karara göre Note 7'lerin şebeke sinyali kesilecek ve telefon özelliklerini kaybedecekti.

Şimdi de İngiltere buna benzer bir önlem ile karşımıza çıktı. İngiltere, 15 Aralık tarihinde Galaxy Note 7 sahiplerine zorunlu bir güncelleme gönderecek ve cihazların şarjı %30 seviyesinde kilitlenecek. Yani kullanıcılar telefonu sadece %30'a kadar şarj edip kullanabilecek. Bu da ortalama 3-4 saatlik bir kullanım süresi demek oluyor ki kimse gün içerisinde bu kadar az bir süre telefon kullanmak istemez.

Galaxy Note 7'leri kullanılmaz hale getirmeye çalışan bu politikanın önümüzdeki günlerde Türkiye'de de uygulanmasını bekliyoruz. Eğer Galaxy Note 7 sahibiyseniz en kısa sürede Samsung'un değişim programından yararlanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

1481612703_wireless-charger.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.