Instagram gönderileri Facebook sayfasında nasıl paylaşılır?

Instagram hesabınızdaki gönderileri Facebook sayfanızda paylaşmak için izlemeniz gereken adımları sizler için sıraladık.

Instagram gönderileri Facebook sayfasında nasıl paylaşılır?

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, birçok özelliği ile kullanıcılarına kolaylık sunmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Instagram hesabınızdaki gönderileri Facebook sayfanızda paylaşabiliyor olmanız. Peki Instagram gönderileri Facebook sayfasında nasıl paylaşılır? Gelin bu sorunun yanıtına, yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Instagram gönderileri Facebook sayfasında nasıl paylaşılır?

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz ay tarihi bir karar alarak, ismini değiştirmiş, ve yeni adının Meta olduğunu duyurmuştu. Meta nedir diyenlere; özetle Facebook'un kardeş şirketler topluluğu diyebiliriz. Geliştiriciler, daha önceki dönemlerde Instagram, Facebook ve Messenger'ı bir araya getirebilmek için birçok düzenleme yapmıştı. Örneğin; iPhone veya Android cihazınızda, Instagram gönderilerinizi Facebook hesabınızda paylaşabilme özelliği bunlardan sadece biri. Peki Instagram gönderileri Facebook sayfasında nasıl paylaşılır? Bu sorunun yanıtını yazımızın devamında adım adım anlatıyoruz.

Instagram gönderileri Facebook sayfasında nasıl paylaşılır? - Resim : 1

Instagram hesabınızdaki gönderileri bir Facebook Sayfasında paylaşmak için izlemeniz gereken adımlar

 
  • Profilinize gitmek için instagram-user-profile simgesine veya sağ alttaki profil resminize dokunun.
  • Sağ üstteki three lines stacked on top of each other simgesine ve ardından a symbol circle gearAyarlar'a dokunun.
  • Hesap'a ve ardından Başka Uygulamalarda Paylaşım'a dokunun.
  • Facebook'u seçin. Hesabınızı bir Facebook Sayfasına bağlamadıysanız Facebook giriş bilgilerinizi girin.
  • Instagram hesabınız varsayılan olarak kişisel Facebook profilinizde paylaşımda bulunur. Bunun yerine bir Sayfada paylaşım yapmak isterseniz, Şurada paylaş: kısmından yönettiğiniz bir Sayfayı seçin.