Mobil

Instagram Guides Türkiye'de! Instagram Guides Nedir?

Instagram, Guides özelliğini tüm dünya ile birlikte Türkiye'de kullanıma sundu!

Instagram Guides Türkiye'de! Instagram Guides Nedir?

Kısa süre önce anahtar kelimeyle gönderi arama özelliğini test etmeye başlayan Instagram, sonunda müjdeyi verdi! Guides özelliğini ülkemizde kullanımına sunuldu.

Instagram Guides Türkiye'de! Instagram Guides Nedir?

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yeni özellikler sunmaya devam eden sosyal medya platformu Instagram, şimdi de uzun süredir üzerinde çalışıyor olduğu Guides özelliğini tüm dünya ile birlikte ülkemizde kullanımına sundu.

Türkçe karşılığı "rehberler" olan, "Guides" özelliğini merak edenler için ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını açıklayalım;  Guides ile insanlar hem kendi rehberlerini hazırlayabilecek hem de en sevdikleri hesapların önerilerini keşfedebilecekler.

Instagram Guides Türkiye'de! Instagram Guides Nedir? - Resim : 1

Guides içerikleri profil bölümünde özel bir sekmede yer alacak, diğer kullanıcılar bu sekmeye dokunarak oluşturulan rehberlere göz atabilecek. Aynı zamanda Stories ve direkt mesajlar aracılığı ile de paylaşılabilecekler. Ürün rehberleri ayrıca Instagram Shop sekmesinde de yer alabilecek, bu sayede farklı hesaplar tarafından keşfedilme imkanı olacak.

Guides özelliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Instagram, içerik üreticilerin Instagram topluluğu için çok önemli bir ilham kaynağı olduğunu ve Guides ile içerik üreticilere destek olmayı amaçladığını belirtiyor.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan ve bir süredir Facebook çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Instagram'ın yeni özelliği Guides hakkındaki fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Ayhan Sümer
Buraya kadar İyi.. tamam fakat son 15 gündür resime arkadaş etiket yapacak veya duzenleme yapıyorum ve bu işarete ✔️ tıklıyorum Instagram uygulaması kendini kapatıyor ve buna bı düzenleme getirin lütfen eski Instagram daha güzeldi bence ..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.