Instagram hikayemde birinden nasıl bahsederim?

Instagram'da fazlasıyla işlevsel olan, ancak birçok kişi tarafından çok fazla bilinmeyen, Hikaye'lerde etiketleme özelliğini sizler için adım adım anlattık.

Instagram hikayemde birinden nasıl bahsederim?

Hikayelerinizde (Insta Story) biri ya da birilerini etiketlemek istiyorsunuz ancak bu özelliği nasıl kullanacağınızı bilmiyor musunuz? Doğru yerdesiniz, zira bu içeriğimizde Instagram hikayelerinizde birinden nasıl bahsedeceğinizi, hikayelerinizde nasıl etiketleme yapacağınızı basit adımlarla anlatıyor olacağız.

Instagram hikayemde birinden nasıl bahsederim?

Birçoğumuzun, adeta kafalarının üzerine kamera yerleştirilmişçesine günümüzün en az birkaç saatini geçirdiği popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, kurulduğu günden bu yana sayısız güncelleme ile birçok yeni özelliği bünyesine dahil etti. Bu özelliklerin en beğenilenleri arasında ise, son görülme ayarları, veri tasarrufu, Hikayeler'de gizli etiketleme, fotoğraf etiketlerini kaldırma, Hikayeler'i gizleme, yorumları kapatma, Instagram filtrelerini favori olarak seçme, arşivleme, paylaşımları silmeden gizleme, takipten çıkmadan gönderileri gizleme, renk paletini kullanma gibi özellikler yer alıyor.

Instagram hikayemde birinden nasıl bahsederim? - Resim : 1

Ancak öyle tahmin ediyoruz, özellikle de son zamanların en beğenilen özelliği muhtemelen hikâyeler bölümüdür. Ancak pek çok abone bu kullanışlı özelliği kaçırıyor, çünkü birçok kullanıcı Instagram Hikaye özelliğini doğru şekilde nasıl uygulayacaklarını bilmiyor.

Biz de Teknolojioku olarak bu içeriğimizde, Instagram hikayemde birinden nasıl bahsederim? sorusunun yanıtını basit adımlarla anlatıyoruz.

Hikayenizde bir fotoğraf veya video paylaşırken birisinden bahsetmek için izlemeniz gereken adımlar

  • Ekranınızın sol üst köşesindeki Instagram hikayemde birinden nasıl bahsederim? - Resim : 2 simgesine dokunun veya Akışın herhangi bir yerinde parmağınızı sağa kaydırın.
  • Bir fotoğraf veya video çektikten sonra Instagram hikayemde birinden nasıl bahsederim? - Resim : 3 simgesine dokunun.
  • @ işaretinin ardından kişinin kullanıcı adını yazın ve bahsetmek istediğiniz kişiyi seçin.
  • Bitti'ye ve ardından Gönder: seçeneğine dokunun.
  • Hikayen'in yanındaki Paylaş seçeneğine ve ardından Bitti'ye dokunun.