Mobil

Instagram Web için beklenen yenilik geliyor!

300 milyondan fazla kullanıcısı olan sosyal medya platformu Instagram web sürümüne yeni özelikler getiriyor. Artık fotoğraf ve video paylaşabileceksiniz.

Instagram Web için beklenen yenilik geliyor!

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya uygulaması Instagram mobil uygulamasında, fotoğraf ve videolarınızı rahatlıkla paylaşabiliyor takipçileriniz ile kaliteli vakit geçirebiliyorsunuz. Paylaşılan güncel bilgi dahilinde artık Instagram'da bundan daha fazlasını yapabileceksiniz.

Instagram web fotoğraf paylaşma özelliğine kavuşacak

Instagram web gönderi paylaşma özelliği çok kısa bir süre içerisinde kullanıcılara sunulacak. Masaüstü Web tarayıcısı kullanarak Instagram’a girdiğinizde yeni özellik sayesinde paylaşımda bulunmanın rahatlığını ve keyfini artık masaüstü uygulamasında da sürdüreceksiniz.

Instagram Web gönderi paylaşımı nedir?

Kullanıcılar normalde bilgisayar veya iPad üzerinden masaüstü tarayıcısını kullanarak Instagram’a erişim sağlayabiliyorlar fakat fotoğraf, video veya hikâye paylaşmak gibi özellikleri kullanamıyorlardı.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram ’da gezinirken size ilham veren bir şeyle karşılaştığınızda, bu bir arkadaşınızın gönderisi olabilir, sevdiğiniz bir markanın yeni bir tasarımı olabilir, artık bu gönderiyi arkadaşlarınızın ve takipçilerinizin görmesi için hikayelerinize bir çıkartma olarak hızlı bir şekilde paylaşabiliyorsunuz.

Uygulama analisti Alessandro Paluzzi’nin açıkladığı üzere güncelleme, Instagram’ın mobil tarayıcıda kullanılabilen gönderi paylaşma özelliğini artık masaüstü sürümüne getiriyor. Paluzzi, masaüstü web sürümünde nasıl çalıştığına dair Twitter hesabında birtakım görüntüler paylaştı.

Instagram Web için beklenen yenilik geliyor! - Resim : 1

Paluzzi’nin paylaştığı görüntülere bakılırsa özellik tıpkı mobil uygulamasında olduğu gibi, görüntü kırpa, filtre uygulama, video paylaşma seçenekleri ile birlikte gelecek.

Kullanıcılar Instagram’ın masaüstü web sürümünde bir fotoğraf paylaşmadan önce fotoğrafı istediği gibi kırpabilecekler ve fotoğrafa istediği efekti verebilecekler. Buna ek olarak Instagram’ın mobil uygulamasında olduğu gibi gönderiye açıklama ekleyebilecekler.

Instagram’ın bu uygulaması için ne düşünüyorsunuz? Bu uygulama Instagram hikayelerini paylaşırken web uygulamasını terci etmenizi sağlayacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.