Mobil

Instagram, Windows 10 Mobile desteğini sonlandırıyor!

Facebook'un markası olan fotoğraf paylaşım platformu Instagram yaptığı duyuru ile , Windows 10 Mobile desteğini kestiğini açıkladı.

Instagram o işletim sistemine veda etti!

Instagram, yaptığı resmi duyuru ile beraber Microsoft Store'u bugün terk ettiğini duyurdu. Microsoft'un çevrimiçi mağazasına baktığımız zaman Instagram'ın sadece PC sürümünü kullanıcılar görebilmekte. Alt tarafta ise telefonlar için "uygulama cihazınızda çalışmaz" notu görülüyor. Instagram'ın Windows 10 Mobile desteğini neden sonlandırdığı şimdilik net olarak bilinmiyor. Ancak Windows 10 Mobile'ın uygulamalar konusunda başından beri sıkıntılar çektiği de zaten bilindik bir gerçek.

Söz konusu karar sonrası Instagram için Windows 10 Mobile yüklü telefonlarda yolun sonu görünmüş oldu. Instagram'ın aldığı bu kararın az da olsa halen Windows Phone yüklü telefonları kullananları sıkıntıya sokacağı da bir gerçek. 

Instagram'ın Windows 10 Mobile uygulaması, geçen yıl birkaç kez güncellenmişti. Uygulama bu güncellemeler sırasında Windows 10'lu PC'ler ve mobil cihazlar için hikayelerde efekt kullanabilme gibi birçok yeni işleve kavuşmuştu.

Bu güncellemelerden önce ise kaybolan resimler gönderebilme, Windows 10 Mobile cihazlarında fotoğrafları kaydedebilme, Instagram Live videolarına erişim gibi işlevler sunulmuştu.

Yorumlar
MUSTAFA GÖK
2-3 yıldır WindowsPhone 8.1 işletim sistemli Nokia Lumia 830 kullanıyorum. Bu süre zarfında instagram ın resmi uygulamasını kullanmadım. Windows Magaza da olan 6tag isimli programı yükledim. Bu programa instagram kullanıcı adı ve şifreyle giriyorsunuz. Önceden beri İnstagram da olmayan özelliklerin çoğu bu uygulamada vardı. Takip ettiğiniz kişilerin size takip edip etmediği, fotoğrafları indirme gibi vs. 6tag uygulaması çok kaliteli bir uygulama ve şuan hala çalışıyor. Gittiği yere kadar bu işletim sistemi kullanmaya devam edeceğim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.