Instagram'daki Reels videomda kendi sesimi müzikle veya başkasının sesiyle nasıl mikslerim?

Bir Reels videosu kaydederken, müzikle ya da başka bir Reels içerik üreticisinin orijinal sesi ile kendi sesinizi nasıl miksleyebileceğinizi basit adımlarla anlatıyoruz.

Instagram'daki Reels videomda kendi sesimi müzikle veya başkasının sesiyle nasıl mikslerim?

Instagram'ın, TikTok benzeri kısa video paylaşım servisi Reels, aktif olarak 400 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılmakta. Birçok özelliği bünyesinde barındıran Reels'de müzik ile ya da başka bir Reels içerik üreticisinin orijinal sesi ile kendi sesinizi miksleyebilmeniz mümkün. Bunu nasıl yapacağını bilmeyen kullanıcılar için, kendi sesinizi müzikle veya başkasının sesiyle nasıl miksleyeceğinizi basit adımlarla anlatıyoruz.

Instagram'daki Reels videomda kendi sesimi müzikle veya başkasının sesiyle nasıl mikslerim?

İyi bir Instagram Reels videosu çekmek için, videonuza müzik eklemek her zaman bir tık artı puandır, izleyici sayınızı artırmanıza yardımcı olur. Zira müzik izleyicilerin ilgisini çektiğinden her zaman videonuza değer katar. Instagram'ın müzik koleksiyonundan şarkılar eklemenin yanı sıra, isterseniz başka bir Reels içerik üreticisinin orijinal sesini de kullanabilir, hatta sıfırdan seslendirebilirsiniz. Peki  Instagram'daki Reels videonuzda kendi sesinizi müzikle veya başkasının sesiyle nasıl mikslersiniz? Bilmeyenler için bu sorunun yanıtını yazımızın devamında adım adım anlatıyoruz.

Instagram'daki Reels videomda kendi sesimi müzikle veya başkasının sesiyle nasıl mikslerim? - Resim : 1

  • Reels videonuzu kaydettikten sonra alttaki next simgesine dokunun.
  • Üstteki mix audio simgesine dokunun.
  • Müzik eklemek için sağda Ekle'ye dokunun ve bir şarkı seçin. Reels videonuzda şarkının hangi kısmını çalmak istediğinizi seçmek için alttaki kaydırma çubuğunu kullanın. Sağ üstteki Bitti'ye dokunun.
  • Önceden seçtiğiniz sesi düzenlemek için Düzenle'ye dokunun ve alttaki kaydırma çubuğunu kullanın. Sesi silmek için sol üstteki delete simgesine veya değiştirmek için üst orta kısımdaki ses başlığına dokunun. Sağ üstteki Bitti'ye dokunun.
  • Sesinizin ve seçtiğiniz sesin düzeyini ayarlamak için Ses miksleme'nin altındaki çubuklara dokunup sürükleyin.
  • Üstteki Reels videonuza dokunun ve paylaşın.