Mobil

İnstagram'ın yararlı olabilecek yeni özelliği test aşamasında

Snapchat'ten ötürü iyi günler geçirmeyen İnstagram'ın bu yeni özelliği test aşamasında.

İnstagram'ın yararlı olabilecek yeni özelliği test aşamasında

Henüz test aşamasında olan bu yeni özellik paylaşmak üzere çektiğiniz fotoğrafın taslak olarak kaydedilmesine olanak tanıyor.Test aşamasında olması sebebiyle şimdilik sadece bazı kullanıcılar için aktif edilen yeni özellik, İnstagram'da paylaşmak amacıyla çekilen bir fotoğrafın daha sonra düzenlenip paylaşılmasına olanak tanıyor.

Diyelim ki bir anlık hevesle fotoğrafı çektiniz, fakat çeşitli sebeplerden dolayı paylaşmaktan vazgeçtiniz.Yine de daha sonraki ruh halinize göre paylaşabilme ihtimaliniz varsa ortaya çıkan "Save Draft" yani "Taslağı Kaydet" seçeneğine tıklarsanız cihazınızın dahili depolama birimine fotoğrafı daha sonra kullanmak üzere taslak olarak kaydedebilirsiniz.Kullanmak istediğiniz zaman ise uygulama içinde "Taslaklar" klasörü altında çektiğiniz fotoğraflara ulaşabilirsiniz.


1471099628_instagramin-yeni-test-ozelligi.jpg


İnstagram'ın yapısı gereği fotoğrafların doğallığının oynanabilmesi konusunda bir esnekliği var.Örneğin filtreler.Bir fotoğraf paylaşmak istediğimizde bu filteleri denemekten kendimizi alıkoyamıyoruz.Sonuçta bu süreci farkeden İnstagram, test aşamasında olan bu özelliğinin yararlı olabileceğini düşünmüş.

En başta belirttiğimiz gibi şimdilik bazı kullanıcılar için aktif edilen yeni özelliğin en kısa zamanda bütün kullanıcılar için aktif edilmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.