Mobil

Intel mobil işlemci üretiminden çekiliyor mu?

Dünya'nın en büyük işlemci üreticisi Intel mobil cihazlar için işlemci üretmekten vazgeçmiş olabilir!


Dünya'nın en büyük işlemci üreticisi olan Intel, ürettiği Atom işlemcilerle Windows işletim sistemiyle çalışan tablet ve telefonların büyük bir kısmına ve Android tarafında ise Lenovo ile Asus gibi PC pazarından Intel ile yakın çalışan markaların mobil cihazları için işlemci sağlamıştı.

Mobil cihazlara işlemci üretme sürecinde geç kalan Intel her ne kadar dünyadaki en büyük işlemci üreticisi olsa da mobil pazarda rakipleri Qualcomm, Samsung ve MediaTek'i yakalamayı başaramadı. Anlaşıldığı üzere mobil pazarda beklediğini bulamayan Intel, yaptığı açıklamada Atom işlemcilerle ilgili planlarını iptal ettiğini duyurdu.

1462175463_intel.jpg

 Intel'in bu yıl içinde çıkarması beklenen SoFIA, Broxton ve Cherry Trail kodlu akıllı telefon ve tabletler için olan Intel Atom işlemciler böylelikle iptal edilmiş oldu. Bu da Intel'in mobil cihazlar için işlemci üretmekten vazgeçtiğini ortaya koyuyor.

Ancak Intel tarafından henüz resmi olarak mobil pazardan çekildiklerine dair bir açıklama gelmedi. Yine de Intel'in işlemci planlarını iptal etmesi mobil pazardan çekileceğinin bir simgesi olabilir.


 
                              
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.