Mobil

İnternete en çok hangi marka mobil cihazlarla giriliyor?

O mobil internet trafiğinde eskisi gibi 1 numara!

İnternete en çok hangi marka mobil cihazlarla giriliyor?

2012 ile birlikte büyük bir sıçrayış yapan, daha önceki yıllarda ise bu sektörün tahtında oturan ve belli bir süre sonra akıllı telefon piyasasında gerile düşen, daha sonra geçtiğimiz aylarda tekrar toparlamayı başaran ve adına yakışır akıllı, özgün telefonlar üreten Nokia firması, yapılan araştırmalara göre mobil internet döneminde en çok kullanılan marka olarak nitelendiriliyor.

O araştırmayı StatCounter şirketi yaptı. Araştırmada çıkan sonuca göre, internet erişiminde en sık kullanılan cep telefonu markasının Nokia olduğu uzmanlar tarafından belirlendi.

1334746095_nokialumia900haber2.jpg

Verilerin Ocak 2011 itibariyle internete girenlerin tercihlerinin mobil cihaz olanlarının sayısı tüm oranın %4.3 iken günümüze gelindiğinde ve Ocak 2012 baz alınarak verilere tekrar bakıldığında bu rakamın %8.5 olduğunu söleyebiliriz. Her yıl katlanarak artan bu artışın iyi birşey mi kötü bir şey mi olduğuna karar veremesek de teknolojinin geldiği noktayı gözler önüne seriyor...

*Araştırmayı gerçekleştiren StatCounter şirketi diğer markaları da belirledi, Nokia'nın en yakın markaya %10'luk bir fark attığı belirlendi. Bu fark ile birlikte kullanım oranı 38.4'e yükselmiş oluyor.

Yorumlar
Misafir
bos versene yaa bunu kim alır...
Cevapla
Misafir
nokia symbianla ısrarcı olmamalıydı. kaliteli telefon yapıyor ama işletim sistemi artık eski ve günümüz kullanıcıları artık almak istemiyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.