Apple'ın iOS 10'u test ettiği iddiaları doğruysa, onunla Haziran ayındaki WWDC etkinliğinde tanışabiliriz. Bu sırada beta sürümü geliştiricilere muhtemelen hemen sunulacakken herkese açık beta sürüm, iOS 9'da olduğu gibi Temmuz'da gelebilir. Final sürüm ise iPhone 7 ile Eylül'de yayınlanabilir.

iOS 9 güncellemesi, hiçbir Apple cihazını dışarıda bırakmamış, iPhone 4S ve iPad 2'ye destek vermeyi sürdürmüştü. Ancak iOS 9'un 512MB RAM'den fazlasına ihtiyaç duyacak olması, bu durumu değiştirebilir. iPhone 5 ve sonrasının iOS 10'u rahatça çalıştırmasını bekleyebiliriz.

Her sene biraz daha gelişen Siri, iOS 10'da sesli postalarınızı da yönetmeye başlayabilir. Dedikodulara göre Siri, sizi arayan kişiye telefonunuzu niye açamadığınızı söyleyebilecek ve gürültülü ortamlarda sesli mesajlarınızı metne çevirebilecek.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'la ortaya çıkan 3D Touch, ilk günlerine göre daha çok uygulama tarafından destekleniyor, ancak hala yeterince desteğe sahip değil. iOS 10'la birlikte 3D Touch'ın Kontrol Merkezi'ne geldiğine şahit olabiliriz. Wi-Fi veya Bluetooth düğmelerine sert dokunduğumuzda ilgili ayar menülerini açmamız mümkün olabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.