Mobil

iOS 11 Beta 3 çıktı!

Apple, geliştiriciler için iOS 11 Beta 3 güncellemesini yayınladı. iOS 10


WWDC 17 sonrası beta testleri süren iOS 11 için bugün bir güncelleme daha yayınlandı. iOS 11 Beta 3 şimdilik geliştiriciler için sunuluyor. iOS 11 Beta 2 sürümünde yaşanan hataları gideren Apple, Eylül ayında tüm kullanıcılara kusursuz bir iOS 11 deneyimi sunmak için elini geçtiğimiz iOS sürümlerine göre daha hızlı tutuyor.

iOS 11 Beta 3 ile gelen yenilikler

iOS 11 Beta 3, Safari'nin Yer İşaretleri ve Okuma Listesi özellikleri için yepyeni bir senkronizasyon sisteminden yararlanıyor. Bu özellik performansı ve güvenliği artırıyor. Yeni senkronizasyon sistemine geçiş, iCloud hesabınızda oturum açmış tüm cihazların iOS 11'i çalıştırdıktan sonra sessizce gerçekleşiyor.

Yeni bir API, onu uygulayacak yerel uygulamalara, uygulamanın web tabanlı sürümü için önceden kaydedilmiş bir Safari şifresini tekrar kullanarak kullanıcıya otomatik olarak giriş yapmasına izin veriyor.

iOS 11'deki Siri, metni sizin için tercüme edebiliyor. Şimdilik çeviri dilleri olarak İngilizce, Çince, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve İtalyanca destekleniyor.

iOS 11'in dahili ekran kayıt özelliğine Yayınlanmaya Başla seçeneği ile birlikte geliyor.

Müzik uygulamasındaki bildirimler artık çalışıyor ve şarkı meta veriler artık iTunes'la doğru şekilde senkronize oluyor.

Okuyucu Modu gibi Safari özelliklerini içeren uygulamalarda web'de dolaşmanızı sağlayan Safari'nin görüntü denetleyicisi, şimdi 3D Touch önizlemeleri ve varsayılan önizleme işlemleri için gelişmiş bir arayüz eşlik ediyor.

Safari'nin denetleyicisini, örneğin Tweetbot'u destekleyen bir uygulamada bir bağlantı açtığınızda, Safari'nin araç çubuklarının yalnızca alan adını göstermek üzere daralttıklarını fark edeceksiniz.

Bunların yanında iOS 11 Beta 3 ile sistemde yaşanan sorunlar düzeltiliyor ve performans iyileştirmeleri yapılıyor.

1499757294_ios-11-airplay-2-iphone-app-store-ipad-1024x629.jpg

Eğer geliştirici hesabınız varsa; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 11 Beta 3 güncellemesini yükleyebilirsiniz. Güncellemeyi yüklemeden önce mutlaka yedek almanız gerektiğini belirtelim. Ayrıca güncellemeden sonra bazı uygulamalar, iOS 11 ile uyumlu olmadığı için düzgün çalışmayabilir.

iOS 11 Beta 2 güncellemesini; iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil modelleri alıyor..

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.