Mobil

iOS 11 Beta 5 yayınlandı!

Apple, geliştiriciler için iOS 11 Beta 5 güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile gelen yenilikler haberimizde.

iOS 11 Beta 5 yayınlandı!

Eylül ayında Final sürümü ile karşımıza çıkacak olan iOS 11 için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. iOS 11'i geliştiricilerin beğenisine sunan Apple, bu sürümde yaşanabilecek tüm sorunları ortadan kaldırıp, Eylül ayında sorunsuz bir güncelleme sunmak istiyor. Bu süreçte ise bugün iOS 10 Beta 5 yayınlandı.

iOS 10 Beta 5 güncellemesinin içeriğinde performans iyileştirmeleri yapıldı ve sistemdeki sorunlar giderildi yazsa da, detaylı olarak inceldiğimizde bir takım değişikliklerin yapıldığını fark ettik. iOS 11 Beta 5 ile yapılan değişiklikler aşağıda maddeler halinde yer alıyor.

iCloud'daki mesajlar artık desteklenmiyor.

Hoparlör kaynaklarını hızla değiştirmek için Kontrol Merkezi'ndeki "Şu an çalan" bölümüne yeni dalga simgesi eklendi.

Sınırlı sağlık verileri paylaşımı özelliği geldi.

Portre modu için yeni açılış ekranı açıklaması eklendi.

Yeni çoklu görev özellikleri için yeni iPad'e açıklayıcı başlatma ekranı eklendi.

Arka planda uygulamaları yenileme özelliğini kapatma opsiyonu kontrol merkezine eklendi.

Yeni FaceTime çağrı sesi eklendi.

1502175681_ios-11-16-9.jpg

Eğer geliştirici hesabınız varsa; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 11 Beta 5 güncellemesini yükleyebilirsiniz. Güncellemeyi yüklemeden önce mutlaka yedek almanız gerektiğini belirtelim. Ayrıca güncellemeden sonra bazı uygulamalar, iOS 11 ile uyumlu olmadığı için düzgün çalışmayabilir.

iOS 11 Beta 5 güncellemesini; iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil modelleri alıyor..

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.