iOS 11.3 ile iPad'e MacBook özelliği geldi

Apple, iOS 11.3 güncellemesi ile MacBook'un ömrünü uzatan özelliği iPad modellerine de ekledi.

iOS 11.3 ile iPad'e MacBook özelliği geldi

Cupertinolu teknoloji devi iOS 11.3 güncellemesini iPhone, iPad ve iPod touch sahiplerine sunmuştu. Yenilikler ile gelen iOS 11.3 güncellemesi, sistem performansında da gözle görünür bir artış sundu.

iOS 11.3'ün yayınlanmasının ardından daha önce Beta sürümlerinde yer almayan bir özelliğin sessiz sedasız sisteme eklendiği, güncelleme notlarının açıklanması ile ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Apple, MacBook'un şarj etme bölümünde rakiplerine göre farklı bir yöntem kullanıyor. MacBook'lar şarja takıldığında %100 olduğunda akımı kesiyor ve güç kaynağından beslenmeye başlıyor. Batarya ömrünü uzatan bu yöntem şimdi de iPad modellerine geldi.

iOS 11.3'ün güncelleme içeriğinde; iPad uzun süre güce bağlı kaldığında pil sağlığını korur ifadesi yer alıyor. Bu yenilik özellikle geceden iPad'i şarja takıp 1 gün boyunca şarjda unutanlara büyük fayda sağlayacak.

iOS 11.3 ile iPad'e MacBook özelliği geldi - Resim : 1

Tüm iPad modellerine gelen bu özellikten yararlanmak için; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 11.3 güncellemesini yüklemeniz yeterli olacaktır.