Mobil

iOS 11.3.1 kullanıma sunuldu

Apple'ın mobil cihazlarında kullandığı iOS 11.3.1 sürümü kullanıma sunuldu. Verilen güncelleme bazı iPhone modellerinde görülen dokunmatik ekran sorununu ortadan kaldırıyor.

iOS 11.3.1 kullanıma sunuldu

Apple'ın düzenli olarak verdiği güncellemelere bir yenisi daha eklendi. Firmanın iOS 11.3.1 numaralı güncellemesi kullanıma sunuldu. Sürpriz bir şekilde yapıyan güncelleme ile bazı önemli sorunlar da giderildi.

Hem iPad hem iPhone için yayınlanan güncelmeme bu cihazların güvenliğini artırıyor. Ayrıca servis dışında tamir gören ve ekranı orijinal olmayan parçalarla değişen cihazlarda yaşanan dokunmatik ekran sorununu çözüyor. Gectiğimiz günlerde ortaya çıkan bu sorun yüzünden ekranı resmi servis dışında yerlerde değiştirilmiş bazı iPhone 8 modellerinde dokunmatik ekran çalışmıyordu. Verilen güncellemenin bu sorunu çözdüğü ifade ediliyor.

Apple yine de orijinal olmayan parçalarla tamir gören Apple ürünleri konusunda kullanıcılara uyarıda bulunmayı ihmal etmiyor:

Orijinal olmayan ekranların takılması görsel kaliteyi bozabilir ve doğru çalışmamasına neden olabilir. Apple sertifikalı ekran onarımları, orijinal Apple parçalarını kullanan, güvenilir ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir. ”

Aslında bu orijinal olmayan ekran sorunu için yapılan güncelmeme bunun dışında fazla bir yenilik getirmiyor. Anlaşın Apple bu tarz sorun yaşayanların şikayetlerini dikkate olmuş ve gerekli adımı atmış görünüyor. Sizin de iPhone ya da iPad modeliniz varsa cihazınız güncelleme menüsünü kontrol edebilirsiniz.

Yorumlar
By Maho
Her yeni güncelleme telefonu moloz yığınına çeviriyor, kullandığın sürüm stabil ve sıkıntısız ise onda kal, fazla maceraya gerek yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.