Mobil

iOS 12 ile gelecek olan Emoji'ler belli oldu

Emojipedia, bu yıl ilk olarak iOS 12 güncellemesi ile iPhone'a gelecek olan 150'den fazla yeni Emoji'yi tanıttı.

İlk olarak iPhone'a gelecek yeni Emoji'ler açıklandı!

Emoji'lerin oluşturan kurum olan Emojipedia, bugün iOS 12 güncellemesi ile ilk olarak iPhone, iPad ve macOS'e gelecek olan yeni emojileri açıkladı. 2018 yılı içerisinde gelecek olan yeni Emoji'ler 150 adetten fazla olması ile dikkat çekiyor.

Android'e 2019'un ortalarında gelmesi beklenen yeni Emoji'ler arasında; Süper kahraman, supervillain, kızıl saçlı adam, kızıl saçlı kadın, yalvaran yüz, Woozy yüzü, parti yüzü, bacak, ayak, kızıl saç, kıvırcık saç, diş gözlük, porsuk, ıstakoz, uçan disk ve korsan bayrağı yer alıyor.

Ayrıca 2018'deki güncellemeler ile silahtren ve koşan kadın emojilerinin yönleri değişecek. Üzgün bokOK yüzlü adam ve soru işaretli adamemojileri maalesef ki yeni gelecek olan güncelleme ile emojipedia'dan silinecek.

Yeni Emoji'lere nazar boncuğunun da ekleneceği söyleniyor. Ancak bunun için henüz kesin bir bilgi bulunmadığını belirtelim. Son olarak yeni Emoji'lerin, Eylül ayında kullanıma sunulacağını belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.