Mobil

iPhone'ları hızlandıran güncelleme çıktı!

Apple, iOS 14.5 güncellemesindeki sorunları giderdiği ve iPhone'ları hızlandırdığı iOS 14.6 güncellemesini yayınladı. İşte detaylar.

iPhone'ları hızlandıran güncelleme çıktı!

Apple, güncelleme konusunda yoluna tam gaz devam ediyor. Cupertinolu firma geçtiğimiz haftalarda yayınladığı iOS 14.5 güncellemesinden sonra şimdi de karşımıza iOS 14.6 ile çıktı. Bir önceki sürümde yaşanan sorunları gideren Apple, bu güncellemeyle birlikte iPhone'ları da hızlandırıyor.

Apple bildiğiniz gibi Apple Music servisine kayıpsız ses özelliğini ekleyeceğini duyurmuştu. iOS 14.6 güncellemesi ile bu özellik için ilk adım atılıyor. Haziran ayında  Apple Music'e OTA üzerinden gelecek olan güncelleme ile kullanıma sunulacak olan kayıpsız müzik desteğinin yanı sıra AirTag'e de yeni özellikler ekleniyor.

AirTag'e artık  telefon numarası yerine e-posta adresi ekleme seçeneği ve , NFC özellikli bir aygıtla dokunulduğunda sahibinin telefon numarasını kısmen maskelenmiş gösterme özelliği ekleniyor.

Yaklaşık olarak 680 MB büyüklüğündeki bu güncellemeyi Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz. Güncellemeyi yüklemeden önce şarjınızın yüzde 80'den fazla olduğuna dikkat edin.

Son olarak artık büyük yeniliklerin iOS 14 ile gelmeyeceğiniz Haziran ayında tanıtılacak olan iOS 15 ile devasal yeniliklerin geleceğini belirtelim.

iOS 14.6 ile gelen yenilikler

Podcast’ler

  • Kanallar ve ayrı ayrı şovlar için abonelik desteği

AirTag ve Bul

  • Kayıp modunda AirTag ve Bul ağı aksesuarları için telefon numarası yerine e-posta adresi ekleme seçeneği
  • AirTag, NFC özellikli bir aygıtla dokunulduğunda sahibinin telefon numarasını kısmen maskelenmiş olarak gösterir

Erişilebilirlik

  • Sesle Denetim kullanıcıları, yeniden başladıktan sonra iPhone’larının kilidini ilk kez açarken yalnızca seslerini kullanabilir

Düzeltilen sorunlar

  • Apple Watch’ta iPhone’u Kilitle kullanıldıktan sonra Apple Watch ile kilit açmanın çalışmaması
  • Anımsatıcıların boş satır olarak görünmesi
  • Arama engelleme genişletmelerinin Ayarlar’da görünmemesi
  • Etkin arama sırasında kimi zaman Bluetooth aygıtlarının bağlantısının kesilmesi veya sesin farklı bir aygıta gönderilmesi
  • iPhone’un başlangıç sırasında performans düşüklüğüyle karşılaşması
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.