Mobil

iOS 15 tanıtım tarihi açıklandı! İşte güncellemeyi alması beklenen modeller!

Apple, geliştiriciler için düzenleyeceği WWDC 21 etkinliği için bugün tarih verdi. iOS 15 güncellemesi bu etkinlikte gösterilecek. İşte detaylar.

iOS 15 tanıtım tarihi açıklandı! İşte güncellemeyi alması beklenen modeller!

Apple, her yıl bildiğiniz gibi Haziran ayında Worldwide Developers Conference yani WWDC etkinliği düzenler. Bu etkinlikte yeni yazılımlarını tanıtan Apple, bugün ise WWDC 21 için tarih verdi. iOS 15, macOS 12, iPadOS 15, tvOS 15 ve watchOS 8 güncellemelerinin tanıtılacağı bu etkinlik koronavirüsten dolayı yine sanal olarak düzenlenecek.

Cupertinolu teknoloji devi Apple'dan gelen açıklamaya göre; 7 Haziran 2021 tarihinde WWDC 21 etkinliği sanal olarak düzenlenecek. Koronavirüs tedbirleri kapsamında görünüşe göre bu yılda da fiziki bir etkinlik göremeyeceğiz.

iOS 15 güncellemesini alacak modeller belli olmaya başladı

Herkesin beklediği iOS 15 güncellemesine dönecek olursak; bu güncellemenin geleceği iPhone modelleri yavaştan belli oldu. Güncellemeyi; iPhone 12 serisi iPhone 11 serisi, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone SE (2. Nesil) modelleri alacak. iPhone 6s serisi artık güncelleme miladını doldurduğu için desteği kesilecek.

iOS 15 tanıtım tarihi açıklandı! İşte güncellemeyi alması beklenen modeller! - Resim : 1

iOS 15'ten beklentiler çok büyük. iOS 14 ile 3. parti uygulamalar ile olan etkileşimin önünü açan Apple, bu güncelleme ile bunu bir tık daha ileriye götürmek isteyecek. Özellikle her zaman açık ekran gibi Android'de yıllardır olan özelliğin bu güncelleme ile destekli iPhone modellerine de gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.